Категорії
Сад та город

5 правил вирощування великого врожаю винограду

Якщо періодично оглядати виноградну лозу, то багатьох проблем вдасться уникнути. Запам’ятайте кілька простих правил, дотримуючись яких ви отримаєте виноград відмінної якості.

Правило перше – стежимо за зростанням грона

Зверніть увагу, як ростуть грона: чи не переплелися вони з дротом, лозою і в якому становищі вони знаходяться. Якщо гроно лежить на дроті в горизонтальному положенні, її терміново необхідно повернути в положення природного зростання – воно повинно звисати вертикально вниз. Якщо цього не зробити, гроно загниє і загине, адже воно погано провітрюється. Також в спекотні дні в таких гронах заводяться різні комахи.

Правило друге – грону на землі категоричне ні

Не можна допускати, щоб грона винограду лежали на землі – так вони, знову ж таки, не провітрюються, їх можуть поїдати безхребетні тварини. Краще заздалегідь, ще навесні, обірвати всі суцвіття, які розташовані близько до землі.

Правило третє – захищаємо гроно від сонячних опіків

У спеку, коли температура вище 30 °, а листя видалені, на гронах можуть виникнути сонячні опіки. Якщо ви під час огляду виявили таку проблему, потрібно зробити штучне затінення: на грона слід надіти пакети з агроволокна, які захищають не тільки від сонця, а також від птахів і ос.

Правило четверте – захищаємо виноград від кліща

У серпні виходить другий виводок кліщів. Якщо при огляді ви помітили листя з горбками, потрібно обробити уражене рослина колоїдною сіркою або препаратами на її основі.

Правило п’яте – пам’ятаємо про підгодівлі

Коли ви побачите, що ягоди почали активно збільшуватися в розмірах, кущі винограду слід підгодувати калійними добривами, а також зробити позакореневе підживлення хелатними мікродобривами. Це допоможе рослині бути міцною.

Крім перерахованого, важливу роль відіграє прищипування верхніх зелених пагонів, видалення пасинків, кільцювання, проріджування листя і ягід в гронах.

Дотримуючись вищеперелічених рекомендацій, ви завжди будете з великим і смачним урожаєм винограду.