Категорії
Сад та город

6 правил догляду за полуницею в липні та серпні

Запашна ягода вже відходить, значить, настала середина літа. І вже пора починати доглядати за кущами полуниці, щоб забезпечити себе врожаєм в наступному році. Адже в липні, серпні та вересні у полуниці настає друга хвиля нарощування листя, відростання нових ріжків (прикореневі однорічні міні-кущики) і закладка нових квіткових бруньок.

У ріжках відкладаються поживні речовини. Саме їх садова суниця буде витрачати в наступному році на утворення ягід. Тому важливо як слід доглядати за кущами саме зараз.

1. Обрізуйте старе листя

Старе листя, яке виконало свою функцію, починає відмирати. Важливо їх вчасно видаляти. Намагайтеся не пошкодити сердечка і молоді листочки. Чим швидше ви це зробите, тим простіше. Адже чим густіше буде кущ, тим складніше буде впоратися зі старим листям. До того ж хвороби і шкідники, що з’явилися за сезон на старому листі, встигнуть перейти на нові.

2. Рихліть

Ретельно розпушіть грунт в міжряддях на глибину 10 см. Безпосередньо біля кущів рихлити глибоко не можна, щоб не пошкодити кореневу систему. У полуниці вона розташовується поверхнево. Під час розпушування злегка підсапуйте кущики, щоб відростаючі на ріжках полуниці додаткові коріння були під шаром грунту.

3. Підживлюйте

У цей період полуниця дуже вимоглива до запасу поживних речовин. Щоб забезпечити її необхідним, потрібно мінеральне добриво з мікроелементами з розрахунку 20 – 30 грамів на один квадратний метр. Допоможуть спеціальні збалансовані добрива для полуниці або аммофоскі. Дуже хороший результат дає перегній, який і удобрює грунт, і покращує її структуру.

4. Поливайте

Ретельно полийте полуницю після внесення сухої підгодівлі. І до кінця сезону тримайте грунт у вологому стані, поливаючи рідко, але рясно. Після рясного поливу рихлить грунт, видаляючи бур’яни. Щоб після поливу на поверхні грунту не утворювалася кірка, замульчируйте грядку торфом.

5. Видаляйте вуса

Вирізуйте знову відростаючі вуса. Кущ витрачає сили на утворення дочірніх розеток, а видалення вусів стимулює закладку нових бруньок. Потужно розрощене молоде листя взимку прикривають це сприяє більш успішній перезимівлі.

Якщо кущики ще молоді, то в кінці липня – початку серпня не забудьте пришпилити вуса до землі, щоб вони приросли. У кісткової постарше – дво-, трирічних вуса видаляйте. А в серпні без жалю розпрощайтеся з п’ятирічною полуницею. Все одно ягоди на наступний рік вона дасть дрібні, а місця займає багато.

6. Позбавляйтеся від шкідників

Якщо помітите, що відростають молоді листочки полуниці зморщуються, деформуються, це означає, що рослини заражені суничним кліщем. Обробіть суницю будь-яким препаратом від кліща (акарицидом). Хороший результат дає обробка препаратами Актеллік, кліщовий (він же Фитоверм), Тіовіт Джет або розчином колоїдної сірки. Іноді на листках з’являються іржаво-коричневі плями – це бура плямистість. Рослина скидає ці листя. Щоб уникнути інфекції, після збору останнього врожаю потрібно обробити кущі хлорокисю міді.