Категорії
Сад та город

8 правил гарантованого укорінення живців

Часто при укоріненні живців різних рослин дачники зазнають невдачі. Щоб гарантувати собі гарний результат укорінення, пропонуємо вам дізнатися деякі правила укорінення живців.

Багато рослин можна розмножити в домашніх умовах або на дачній ділянці методом живцювання – квіти, ягідні чагарники, хвойні породи і навіть плодові дерева. Щоб живці швидко вкоренилися, необхідно знати деякі хитрощі.

Непрозора ємність

Серйозний вплив на процес росту робить освітлення. Вибирайте стаканчики з непрозорого матеріалу. Утворення корінців на свіжому живці відбувається в таких умовах набагато швидше. Не забувайте також підтримувати в приміщенні необхідну температуру – 20-25 ° C.

Доливайте воду

Щоб почали з’являтися коріння, помістіть зрізаний відросток в воду на деякий час. Терміни вкорінення відрізняються в залежності від виду рослини і створених умов.

Рідина, як відомо, поступово випаровується з тари. Не міняйте воду в стаканчику: в ній вже сформувалася необхідна зеленому організму мікрофлора, а раптова зміна складу викличе стрес. Краще просто доливайте воду, щоб підтримувати потрібний рівень.

Кількість живців

Враховуйте, що число живців в одній тарі теж має значення. Наприклад, жимолость не формуватиме коріння, якщо в склянці води розмістити більше трьох гілочок. Не створюйте тісноту і не намагайтеся всі живці поставити в одну ємність, розподіліть їх по декількох, щоб вони не заважали один одному і не відчували дефіцит харчування.

Помірний рівень води

Не потрібно наливати занадто багато води в банку. Через газообміну в нижній частині ємності буде відчуватися нестача кисню. Відростки можуть загнити. Запобігти цю неприємність допоможе додавання в воду таблетки активованого вугілля.

Короткий держак

Чим нижче розташований відрізок стебла, з якого був узятий держак, тим краще він вкорінюється. Це відноситься, зокрема, до троянд і деяким іншим культурам. Дотримуйтеся цього правила при розмноженні будь-яких рослин і не помилитеся. Не робіть держак занадто довгим.

Живці з бічних гілок

Намагайтеся заготовлювати черешки не з головної, а з бічних гілочок, які розростаються не надто інтенсивно. Зріз робіть завжди під кутом в 45 градусів, щоб відкрита площа для проростання була максимально великою. Тоді такий посадковий матеріал буде набагато простіше вкорінюватися і не завдасть багато клопоту.

Рослини краще вибирати молоді

Вибирайте для зрізання живців більш молоді рослини, якщо є така можливість. У старих менше енергії, всі процеси протікають повільніше, тому можуть виникнути проблеми з кореневою системою. Віддавайте перевагу здоровим і міцним рослинам, на яких не спостерігається ознак хвороб і ураження шкідниками.

Наявність листя

Якщо ви берете живці, на яких листя відсутні, то для вкорінення їм буде потрібно темрява. І, навпаки, екземпляри з листочками не зможуть випустити корінці без денного або штучного світла. Захищайте пагони від прямого попадання сонячних променів, щоб не виникало опіків. А поліпшити приживлюваність на новому місці можливо, якщо потримати підготовлені живці перед висадкою в розчині стимулятора росту – «Епіне» або «Корневином».

Дотримуйтесь вищеперелічених рекомендацій, і ви з легкістю укорінете свої живці.