Категорії
Сад та город

8 правил вирощування відмінного врожаю ремонтантної малини

З кожного квадратного метра малинового саду щорічно можна збирати близько 6 кг ягід. Перш за все необхідно посадити на своїй ділянці сорт, який здатний за сезон неодноразово цвісти і плодоносити. Але, щоб отримати такий багатий урожай, ще слід знати і виконувати 8 правил догляду за ремонтантною малиною.

Підживлення, полив, розпушування грунту і мульчування

Щоб рослина змогла цвісти і плодоносити, для цього їй необхідні поживні речовини. Ремонтантні сорти малини чутливі до нестачі азотних добрив. З цієї причини удобрювати сад необхідно починати навесні. В якості підгодівлі можна використовувати водні розчини:

  • коров’яку (1 частина добрива на 10 частин води);
  • курячого посліду (1:20).

На 1 кв.м. малинового саду потрібно 3-5 л органічного добрива.

Удобрювати можна і сухою підгодівлею. Ранньою весною під кожен кущ можна внести близько 2 кг перегною. Коли малина зацвіте, її слід підгодувати сумішшю, що складається з сірчанокислого калію (20-40 г) і суперфосфату (50-80 г).

Полив ремонтантних сортів малини здійснюють в залежності від погодних умов і кількості ягід на кущах. Коріння у рослини знаходяться близько до поверхні, тому посуху культура переносить важко. Якщо літо посушливе, слід забезпечити частий і рясний полив саду. Грунт біля куща повинен промокнути на 35-40 см. Волога дозволить ягодам вирости великими. У період дощів полив слід припинити.

Утримати вологу в ґрунті, захистити кущі від заростання бур’янами, зігріти кореневу систему взимку і захистити від перегріву влітку, допоможе мульчування грунту. В якості мульчі можна використовувати:

  • неткане волокно (не менше 50 г / кв.м);
  • торф;
  • тирса;
  • компост;
  • солому;
  • перегній та ін.

Мульчувати кущі малини необхідно відразу після висадки саджанців. Також необхідно щорічно оновлювати мульчу. Після ущільнення її шар повинен бути більше 5 см.

Для хорошого розвитку кореневої системи необхідний кисень. Тому, щоб протягом сезону збирати багатий урожай, грунт необхідно рихлити. Щоб не пошкодити коріння, заглиблюватися в землю більш, ніж на 10 см не варто. У міжряддях допускається глибина розпушування до 15 см. За сезон необхідно провести близько 6 спушень.

Уривок, проріджування, полив, захист від шкідників і хвороб

Якщо садівник планує збирати урожай з ремонтантного сора 1 раз, підрізування проводиться восени або навесні. Видаляють всі гілки, без залишення пеньків. Коли планується збір малини 2 рази за сезон, то в кінці осені або навесні, перед тим як розпустяться бруньки, вирізають старі пагони (на яких вже були плоди), а молоді вкорочують. Від верхівки слід відрізати 15-20 см.

Якщо малина була посаджена в нинішньому році, то молоді кущі восени повністю не зрізають. Необхідно залишити пагони довжиною близько 20 см.

Проріджування має на увазі зрізання гілок, які призводять до загущення куща, що негативно позначається на нормальному розвитку садової культури. Щоб кущі були сильними і менш уразливими перед хворобами, рекомендується залишати на кожній рослині 8-9 плодоносних пагонів. Також протягом усього сезону необхідно стежити за здоров’ям саду. Ті гілки, які були вражені хворобою, теж видаляють.

Під вагою врожаю гілки малини можуть обламуватися, тому їх рекомендується підв’язувати. В якості опори можна використовувати кілки, увіткнені в грунт біля куща, або решітки (шпалери). Якщо з ремонтантного куща збираються ягоди 2 рази за сезон, то необхідно окремо підв’язувати старі і молоді пагони.

Ремонтантні сорти стійкі до патогенної мікрофлори, але, як і інші види малини, потребують профілактичної обробки від шкідників і хвороб. Щоб запобігти грибкових уражень і знищити личинки деяких шкідників, навесні малиновий сад рекомендується обробити бордоською рідиною (1%). Повторне обприскування проводять восени, перед зимівлею.