Категорії
Сад та город

Безкоштовний засіб для великого і соковитого врожаю смородини

Не варто витрачати гроші на мінеральні добрива з магазину. Вони легко замінні не менш ефективні і безкоштовні. Про один безкоштовний і дуже хороший засобі для вирощування смородини розповімо у цій статті.

Смородина (Ribes) – це поширена ягідна культура, яку вирощують для отримання червоних, чорних і білих плодів. Культура відмінно росте тільки за умови хорошого зволоження грунту протягом усього сезону вегетації.

Тому найголовніша помилка – це посадка на височини. Посадіть кущики в неглибокі канавки і прикрийте грунт від пересихання і буде вам відмінний урожай.

Але мова сьогодні піде не про правила агротехніки цієї ягідної культури. Тим більше, що тонкощів посадки і догляду за представниками роду кущових дуже багато. Сьогодні хочемо розповісти про те, як вирощувати на своїй ділянці абсолютно без грошових витрат величезні ягоди чорної смородини.

Що потрібно смородині для бурхливого плодоношення?

Для вибору правильної підгодівлі потрібно знати про те, що потрібно цій культурі для наливу хорошого врожаю. Якщо плануєте збирати ягоди відрами, то запам’ятайте просту схему:

— На самому початку весни, коли сходить сніг з ділянки і починає розпускатися листя, всім культурам потрібен азот;

— При початку цвітінні кущів потрібна величезна кількість калію;

— Після цвітіння, під час наливу ягід покладіть побільше полісахаридів, які кореневою системою трансформуються в корисні речовини і накопичаться в урожаї.

У підсумку після сходу снігу обприскай кущі смородини розведеним нашатирним спиртом, а в прикореневу зону методом оранки внесіть сухий карбамід (для азотної підгодівлі).

А коли смородина набирає колір, починайте застосовувати безкоштовне добриво, яке можна заготовити протягом всієї зими. Це звичайнісінькі картопляні очистки.

Як не варто застосовувати картопляні очистки?

На просторах інтернету гуляє безліч порад про те, як використовувати картопляні очистки на присадибній ділянці в якості добрива. Не робіть так. Тому що це або марно, або шкідливо. Почнемо з рекомендації заморожувати очищення взимку для зберігання. На жаль після такої обробки очищення перетворюються на непотріб гниючу біомасу. Крохмаль і полісахариди при заморожуванні повністю руйнуються.

Друга поширена порада – заливати окропом. Аналогічно – руйнуються всі корисні речовини.

Ну і апогей дурниці. Пропозиція розкладати очищення навколо кущів смородини цілими і неушкодженими. Така порада підійде тільки в тому випадку, якщо ви вирішили у себе на ділянці розвести ферму слимаків та равликів. ну або намагаєтеся таким чином влаштувати для них пастки, щоб потім зібрати разом з лушпинням і знищити. У всіх інших випадках це маячня.

Як зробити правильно?

Існує ефективний спосіб не тільки збереження, а й застосування очисток. Після того як заготовили очистки. Висушуємо і подрібнюємо блендером в дрібну крихту. Саме в такому, сухому і подрібненому вигляді, картопляні очистки зберігаються.

Два способи застосування:

1. Зашпаровування в землю при розпушуванні (приблизно 500 мл на 1 кущик 2 рази в місяць);

2. Приготуйте живильний розчин (1 літр подрібненого порошку на 10 літрів теплої води, туди ж додайте жменю деревного попелу, кілька гілочок кропиви подрібненої і дайте настоятися на сонці в емальованому відрі 5 днів).

А ще можна приготувати спеціальну закваску для підгодівлі взагалі всіх культур на своїй ділянці і в основі цього чудового добрива як раз борошно з картопляного лушпиння.

Чому картопляні очистки дають такий результат?

Картопляні очищення – це багатюще джерело всіх необхідних смородині мікроелементів. У шкірці містяться комплекси вітамінів, мінералів, екстрактивних речовин.

У шкірці велика кількість крохмалю, яка надає стимулюючу дію на всі культури. Але смородина потребує крохмалю більше інших, оскільки їй полісахариди потрібні для наливу ягід.

Якщо навколо коренів немає мікоризи, що виробляє крохмаль і полісахариди, то ягоди будуть дрібні й несмачні (занадто кислі).

Великий процентний вміст калію регулює процес закладки квіткових бруньок. Тому на наступний рік у вас буде ще більше ягід і вони будуть ще більшими і солодшими.