Категорії
Дім

Будуємо дах надійно і швидко. Секрети і хитрості довговічності даху на вашому будинку

Зробити дах правильно і довговічним зовсім не так просто як думає більшість котрі вважають себе будівельниками. Особливо це стосується теоретиків, які наївно думають, що знання теорії будівництва це і є найважливіше, що слід знати. На жаль теорія тільки половина успіху, адже в жодній книзі ви не знайдете способу і застосування невеликих хитрощів, без яких ціна і час будівництва збільшаться вдвічі. Особливо, якщо довжина крокв більше шести метрів.

Монтаж простих здвоєних крокв, як показано на малюнку, Істотно полегшить роботу і прискорить будівництво, не втративши при цьому ні на довговічності, ні на вартості.

Тепер про основні вузли (обведених і помічених цифрами)

1. Крокви встановлюються на край мауерлата, а центральна бобишка ставиться висунутою вперед і служить в якості кобили для звисів. Це спрощує подальшу підшивку і надійно утримає кобилку від прогину.

Є і ще варіанти запилюваня крокв для поліпшення упору. Головне, щоб на мауерлат спиралося три дошки. Для цього нижню бобишку роблять довше ніж середні і верхні.

Ось, так само як і на малюнку, тільки крокви здвоєні при довжині понад 6 метрів. Здвоєні крокви можна робити і 10 і більше метрів, але центр їх повинен мати упори проти прогину.

2. Упори, як косі так і прямі вставляються між двома дошками і закріплюються за допомогою цвяхів, болтів, але ні в якому разі не саморізами. Саморізи не витримують на вигин і ламаються.

Такий метод прискорює будівництво даху і підсилює її конструкцію.

3. Сутичка (див. перший малюнок) при здвоєній крокві вставляється всередину, проміж двох дощок і служить ще і посиленням проти скручування крокв.

Крокви збираються на перекритті і потім встановлюються на потрібне місце. Зшивати їх треба шпильками, болтами або цвяхами, не менше 150-200 (Двохсотка обов’язково повинні бути на відповідальних місцях, їх виступаючий кінець загинають і забивають його поперек волокон дошки.) Шпильки, як і цвяхи встановлюються в шаховому порядку.

Зшивати дошки на крокви потрібно за допомогою бобишек, довжиною не менше 400-500 мм., якщо просто зшити 2 дошки, то їх обов’язково поведе, особливо якщо довжина прольоту більше 6 метрів.

На малюнку показані найбільш раціональні з’єднання з точки зору надійності і довговічності.

Застосовуючи шаблони як при запиленні кутів, так і при виготовленні крокв ви заощадите час. Не підганяючи кожну дошку окремо, а виготовивши їх на весь дах за допомогою шаблону, у вас вийде збільшити швидкість будівництва в як мінімум два рази. При цьому надійність і довговічність не постраждають.

Зверніть увагу!

При будівництві даху застосовувати саморізи категорично заборонено, особливо у відповідальних місцях. Саморізи при наявності навантаження обов’язково зламаються, якщо навантаження буде з їх зміщенням, тобто в сторону.