Категорії
Автотехніка

Чому МКПП краще ніж АКПП: 14 переваг механіки і стільки ж недоліків автоматичної коробки передач

Авто з автоматичною коробкою передач давно продаються краще, ніж з механічною. Але у багатьох дорожніх ситуаціях без механіки не обійтись. Є водії, які нізащо не проміняють МКП на автоматичну коробку передач. І ось чому…

Ціна питання

Машина з механічною коробкою завжди дешевша за наявності альтернативи з автоматом. Щоправда, багато автомобілів, починаючи з C-класу, навіть не припускають механіки. А ось у бюджетному класі на версії з механікою можна заощадити при покупці не малу суму грошей.

Розгін

Автомобіль із МКП розганяється завжди швидше, ніж із автоматом. У дорогих високотехнологічних машин різниця майже непомітна, але в бюджетному класі відчутна.

Витрата палива

Витрата палива в автомобілі з механічною коробкою передач зазвичай менше. Якщо не йдеться, правда, про високотехнологічні роботизовані коробки з подвійним зчепленням.

Вибір передачі

У випадку з МКП водій сам вибирає передачу, а автомат залежно від налаштувань або режиму роботи може їх постійно змінювати. А це спричиняє знову ж таки підвищену витрату палива, навантаження на двигун, що постійно змінюється, і короткочасну втрату тяги, якої водій може не очікувати.

Обгін

При обгоні поведінка машини з механічною коробкою передач більш передбачувана, а автомат, навіть якщо перейти в ручний режим, все одно здатний взяти та й затіяти перемикання в невідповідний момент.

Якщо машина не заводиться

Якщо розрядився акумулятор або зламався стартер, автомобіль із механікою запустити просто – з штовхача. Для машини з автоматом, якщо відмовить стартер, доведеться викликати евакуатор. Якщо сів акумулятор, допоможуть дроти для прикурювання, з штовхача завести теж не вийде.

Ресурс

У механіки ресурс набагато більший – як правило, однієї коробки вистачає на весь життєвий цикл автомобіля. Автомат служить, у середньому, 200-250 тис. км пробігу, а якихось вистачає лише на 100 тис. км.

Прогрівання на морозі

Морози механічна коробка практично не потребує прогріву , автоматична примхливість – вимагає прогріву робочої рідини.

Заміна масла

Масло в МКП замінюють набагато рідше, ніж в АКП. Крім того, в АКП її потрібно набагато більше.

Вибратися зі снігу та бруду

Вилазити зі снігового або грязьового полону на машині з механічною коробкою передач простіше, ніж з будь-якого типу. Можна і розгойдування застосувати, і побуксувати. А автомат у таких умовах не дозволить швидко змінити передачу переднього ходу на задню та й перегрітися може.

Міцність трансмісії

Тягти причіп або буксирувати інший автомобіль на машині з механікою куди безпечніше з точки зору безпеки трансмісії. Достатньо поберегти зчеплення під час старту з місця та перемикань, а решту проста механіка витримає. АКП доведеться важче.

Буксирування

Тягти машину з механікою на зчіпці можна хоч через всю країну , у випадку з автоматом діє правило 50 на 50: не швидше 50 км/год і не далі ніж на 50 км, деякі виробники дозволяють і того менше.

Ремонт

Якщо коробка зламалася, ремонт механічної коробки передач обійдеться набагато дешевше, ніж автоматичної.

Насолода від водіння

Звичайно у всіх різні вподобання але насолоду від повного контролю над автомобілем можна відчути, тільки якщо він оснащений механічною коробкою передач.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.