Категорії
Сад та город

Чому огірки ростуть гіркими і як виростити смачні та хрусткі огірочки

Коли на вулиці дуже жарко, городники при вирощуванні огірків нерідко стикаються з такою проблемою, як поява в них гіркоти. Їсти такі огірки не хочеться, так як після гіркого присмаку пропадає апетит. Що ж робити в цьому випадку? Невже смачних і хрустких огірочків на грядці виростити вже не вдасться?

На самому початку варто знати, що гіркота огірків може передаватися у спадок. Це означає, що якщо у огірка, з якого збиралися насіння, був присутній це неприємний гіркий смак, значить і вирощені з нього овочі будуть володіти аналогічним смаком.

З цієї причини перш ніж залишати на грядці жовтіти огірки для насіння, необхідно спробувати на смак листочок з куща. Якщо він не гіркий, то і плоди на ньому не будуть містити кукурбітацин.

Також поширеною причиною появи в огірках гіркоти є нестача вологи в грунті. Особливо, коли на вулиці дуже жарко і немає дощів, огіркам необхідно приділити більше уваги. Поливати їх варто рясно. Не завадить також укласти на грядці суху траву або тирсу. Таким чином вийде довше зберегти вологу в ґрунті.

З настанням літньої спеки варто придбати затінюючу сітку і накрити нею огіркову грядку. Для цього знадобиться постиавити кілочки і натягнути сітку над огірками. Але найкраще для цих цілей використовувати довгі металеві труби. Тоді не доведеться щодня вечорами знімати сітку, щоб полити рослини або зібрати урожай. Крім цього, не завадить підживити огірочки попелом.

Варто знати!

Смак гіркоти пропадає після теплової обробки огірків. Тому гіркі овочі можна консервувати і маринувати.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.