Категорії
Дім

Чому розходяться шви ламінату і як це виправити

Ламінат – популярний матеріал для обробки підлоги в приміщеннях. Він славиться естетичними якостями, широким вибором колірних і фактурних рішень, простотою в догляді і своєю доступністю. Однак часто виникають проблеми під час його експлуатації, найбільш поширена з них – розходження швів. Це порушує цілісність покриття, веде до більш швидкого його зносу, до того ж виглядає не дуже привабливо. Які ж основні причини, які можуть спровокувати деформацію швів ламінату?

Погана підготовка підстави підлоги перед укладанням ламінату

Чорнова підлога часто буває нерівною, на ній можуть бути здуття, ямки, перекоси, все це може негативно вплинути в подальшому на експлуатацію ламінату. До того ж залишки сміття, тріски на підлозі можуть заважати щільному приляганню покриття. Також негативно може позначитися помилка у виборі підкладки або її повна відсутність.

Усунути подібну проблему можна тільки повним демонтажем покриття і усуненням попередніх помилок в підготовці чорнової підлоги. Може бути, доведеться зробити нову бетонну стяжку, поміняти підкладку або ретельно прибрати великі частки сміття.

Невідповідний рівень вологості в приміщенні

Ламінат погано реагує на занадто вологе і на занадто сухе повітря в приміщенні. Подібні перепади вологості можуть привести до його деформації і усихання, в результаті чого шви ламінату починають розходитися. Така проблема часто виникає в опалювальний час зими, адже вологість стає низькою. Також негативно на цілісності покриття може позначитися система «тепла підлога», якщо своєчасно не контролювати вологість повітря в приміщенні.

У цьому випадку проблему може вирішити зволожувач повітря і провітрювання. Якщо шви ламінату розійшлися недавно з цієї причини, то подібна процедура допоможе відновити його первісний вигляд.

Помилка при виборі компенсаційного зазору

Ламінат слід укладати на певній відстані від стін, це обумовлено його фізичними властивостями. Неправильно обраний розмір компенсаційного зазору або ж його повна відсутність веде до нерівномірного розподілу навантаження на покриття, що під час розширення і звуження ламінату неодмінно призведе до розбіжності швів.

Якщо з’явилася така проблема, в першу чергу варто оцінити ситуацію. Якщо деформація покриття досить серйозна, а компенсаційні зазори відсутні зовсім, то розумно виконати повний демонтаж ламінату і укласти його заново, але дотримуючись всієї технології процесу. У випадку з невеликим розходженням швів ламінату, можна провести невелику корекцію: підпиляти ламінат для збільшення компенсаційного зазору або зменшити його шляхом установки клинів.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.