Категорії
Сад та город

Чому з’являється пустоцвіт у огірків і як цього уникнути щоб збільшити урожай

На кожній дачній ділянці вирощується така культура, як огірок. Але часто, посадивши огірки, дачники скаржаться, що у рослини дуже багато пустоцвітів і мало зав’язі. У цій статті хотілося б розповісти про те, як уникнути великої кількості пустоцвіту.

При виборі насіння обов’язково враховуйте, що краще взяти огірки більш «старі», ніж недавно розфасовані. Свіжі насіння огірків дають більше чоловічих квітів (пустоцвіт), ніж жіночих. Найкраще для посіву брати насіння трирічної давності і старше.

Якщо восени ви добре і рясно удобрили грядку гноєм і після засадили огірками, у вас також буде дуже багато пустоцвіту. У перепрілого гною багато азоту, а цей вид добрива стимулює зростання зеленої маси і появу чоловічих квітів.

Щоб цього уникнути, перед посадкою можна внести в кожну лунку попіл, також можна удобрити огірки фосфорним добривом. Для цього 2 столові ложки суперфосфату розведіть в 10 л води і полийте огірочки, коли на плетіннб сформується 4-5 повноцінних листа.

Поява рясного пустоцвіту може бути викликана надлишком вологи. Намагайтеся не переливати грядку з огірками. Також не слід поливати огірки холодною водою (необхідно пам’ятати, щоб уникнути пустоцвіту).

Пам’ятайте про те, що необхідно правильно формувати батоги в огірків. Коли на рослині буде 6-8 повноцінних листочків, Прищипуйте верхівку центрального батога. Це завдасть невеликий стрес рослині, і змусить огірок давати жіночі квіти, що приносять зав’язь.

Також не забувайте, що, видаляючи чоловічі квітки (пустоцвіт), ви завдаєте шкоди рослині, своєрідний стрес, через що нових жіночих квітів при видаленні пустоцвіту не з’явиться, а зростання рослини зовсім може зупинитися.

Якщо все ж пустоцвіту на вашій огіркової грядці занадто багато, постарайтеся привернути на грядку запилювачів – бджіл, метеликів та інших комах. Для цього розставте на грядки невеликі кришечки з медом, але найкраще при посіві огірків на грядку по краях посадити квіти – чорнобривці, календулу або настурції. Ці рослини залучать комах-запилювачів і захистять огірки від шкідників.

Сподіваємося, що ці поради принесуть вам користь при вирощуванні огірків на грядці і допоможуть збільшити врожай!