Категорії
Автотехніка

Чому запотівають вікна автомобіля і що потрібно зробити, щоб цього уникнути

При експлуатації автомобіля дуже часто виникає не дуже приємна проблема, коли скла салону автомобіля починають пітніти зсередини. Найчастіше це буває під час дощу, рано вранці в холодну пору і взимку. Це погіршує огляд, доводиться періодично протирати скла, що відволікає від руху і може бути причиною аварії.

Причин запотівання скла може бути кілька

— Дощова погода. Коли під час дощу Ви сідаєте в салон машини і включаєте грубку, волога, що випаровується з одягу, осідає на внутрішній стороні скла салону.

— Мокрі килимки. У сиру погоду на салонних килимках накопичується вода (а взимку сніг). Після того, як ви сіли в салон, волога починає випаровуватися і осідати у вигляді конденсату на вікнах.

— Ущільнювачі дверей. Через нещільно-прилеглі ущільнювачі в салон може потрапляти деяка кількість вологи.

— Через різницю температур в холодну пору. Навіть в суху погоду, при низькій температурі повітря через різницю температур всередині салону і на вулиці.

— Брудний салонний фільтр. Цей фільтр очищає повітря, що надходить в салон від пилу і вологи. Якщо салонний фільтр давно не змінювався, то причиною запотівання може бути швидше за все саме він.

— Неправильно відрегульований напрямок потоків повітря грубки. Якщо потік теплого повітря від грубки спрямований не на скла автомобіля.

Як боротися з запотівання вікон автомобіля

— Після поїзди в сиру погоду, завжди видаляйте вологу з салонних килимків.

— Якщо килимки насухо витерти не виходить, покладіть після поїздки на килимки газети. За ніч вони вберуть зайву вологу. Періодично провітрюйте й просушуйте салон автомобіля.

— У спекотну погоду залиште машину з відкритими дверима на кілька годин. Вся волога всередині салону швидко випаруватися.

— Періодично протирайте скла машини з внутрішньої сторони. Після миття машини також не забувайте насухо протирати скла зсередини.

— Не протирайте запітнілі скла просто рукою, після висихання залишаються труднозмиваючі розводи. Дуже добре протирати скла ганчірочками з мікрофібри. Вони недорогі, продаються в господарських і автомагазинах.

— Не забувайте міняти салонний фільтр. Ціна його не дуже велика, замінити його неважко і самостійно, зате можна уникнути проблем з запотівання стекол.

— Перед початком руху, коли прогріваєте машину, спочатку направляйте потік повітря від грубки на лобове та бокові скла. Коли салон прогріється, можна розподілити потоки на свій розсуд.

— Якщо в машині є кондиціонер, то для боротьби з запітнілими стеклами включайте і його, навіть в холодну погоду, в режимі теплого повітря. Він дуже добре висушує повітря

— Можна застосовувати спеціальні хімічні засоби. В автомагазинах зараз продається велика кількість різноманітної хімії, яка може допомогти від запотівання – наприклад.

Дотримуючись вищезазначених рекомендаціій, вікна вашого автомобіля не запотіватимуть і керувати автомобілем буде значно комфортніше.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.