Категорії
Сад та город

Чому жовтіють і обпадають зав’язі у перцю

Солодкий перець порадує рясним врожаєм, якщо вивчити характер цієї культури. Перці, по суті, невибаглива культура, але якщо цим рослинам щось не подобається, то починається осипання бутонів, квіток і зав’язі.

Часто буває так, що стоять пишні зелені кущики, але на них мало плодів, а внизу земля усипана обсипаними бутонами і квітками. Осипаються квіти і не зав’язуються плоди у перців з наступних причин:

1. Погане запилення

Перець – самозапилювальна культура, тобто кожна квітка запилє сама себе, коли з його тичинок прокидається пилок на маточку. Перцю для запилення не потрібні сусідні рослини, бджоли, інші комахи запилювачі, а також ручне запилення пензликами. Допомагати запиленню потрібно лише перцям в теплиці, злегка струшуючи рослини.

Однак, незважаючи на таку відмінну властивість – самозапилення, квітки у перцю можуть втрачати цю здатність при зниженні якості пилку, на яку впливають зовнішні чинники – температура, вологість повітря.

– При високій температурі повітря пилок втрачає свою життєздатність, при температурі +35 пилок стає повністю стерильним і запилення не відбувається. Тому в спекотні ясні дні, перець потрібно затінювати зверху білим спанбондом або відбиваючою сіткою для захисту від палючих променів сонця.

– Висока і низька вологість повітря також впливають на якість пилку в квітках. Часто в дощову погоду, при поливі рослин зверху або поганому провітрюванні теплиці через вологу квітки погано запилюються і обсипаються.

– Низька вологість повітря виникає в посушливу жарку погоду при недостатньому поливі, теж є причиною осипання бутонів, квіток і зав’язей у перцю. Для підвищення вологості можна частіше проводити зрошуючі поливи поверхні грунту на грядках і по доріжках.

2. Недолік харчування і вологи для рослин.

– Перець – ненажерлива і вологолюбна культура. Після висадки розсади в грунт рекомендуємо видалити всі квітки, бутони і підгодувати рослини будь-яким азотним добривом. На даному етапі важливо щоб перці наростили пишну зелень, хорошу кореневу систему, тоді рослинам вистачить сил на формування не одного – трьох плодів, а до 10 штук одночасно. На цьому етапі корисно полити перець з настоєм коров’яку або курячого посліду.

– Після азотної підгодівлі через 2 тижні під час масового цвітіння перцям потрібно дати фосфорно-калійне добриво. Для цієї мети відмінно підходить деревний попіл. Можна розсипати попіл навколо кожної рослини по 1 столовій ложці і потім провести розпушування. Другий варіант: стакан попелу розмішати в 10 літрах води, настоювати добу і поливати по 1 літру під кожен кущ.

– Недостатній полив може бути причиною опадання бутонів, квіток і зав’язі. Перець вимагає частого поливу, щоб земля на грядках була завжди трохи вологою. Поливати перець можна рясно і рідко але, не допускаючи повного пересихання землі.