Категорії
Сад та город

Чотири секрети вирощування рекордного урожаю цибулі

Користь лука незаперечний. Крім того, в правильних умовах його можна довгий час зберігати. Тому має сенс робити великі запаси цього чудесного овоча. Пропонуємо скористатися порадами, які допоможуть вам виростити такий урожай, що доведеться розширювати місце для його складування.

Замочування в розчині солі

Перед посадкою цибулини слід правильно обробити. Для цього знадобиться зробити сольовий розчин в пропорції: 1 столова ложка солі на літр води. Сіль допоможе знезаразити рослину та захистити від хвороб і паразитів.

Перед зануренням в розчин цибулини слід зволожити, поклавши в звичайну воду на 2 години. Після цього потримати в сольовій ванні 3 години і добре промити, кілька разів змінивши воду.

Особливий полив

Щоб захистити врожай від цибулевої мухи, застосуйте спеціальну систему поливу. Коли з землі проклюнуться перші листя, спершу окропити їх звичайною водою, а потім спеціальним засобом (розведіть 2 столові ложки нашатирного спирту в одному відрі води: на 6 квадратних метрів землі потрібно 3 відра).

Не забуваємо про добрива

Для поліпшення якості грунту грядки під цибулю слід використовувати дріжджову підгодівлю. Вона підвищить рівень корисних бактерій і елементів в землі, зміцнить кореневу систему і збільшить зелені сходи.

Розведіть 2 столові ложки сухих дріжджів і 3 столові ложки цукрового піску в відрі теплої води, залиште бродити в теплому місці протягом двох днів. Розведіть цю суміш в пропорції 2/5, і поливайте з розрахунку п’ять літрів на квадратний метр землі. Проведіть підгодівлю вдруге через 15 днів. Дріжджі потрібно використовувати в теплі дні (від +20 ° C), інакше вони просто загинуть.

Правильно сушимо цибулю

Прибирати цибулю слід в сонячні дні (грунт не повинен бути сирим), а після складання обов’язково просушити, щоб незабаром не почалося гниття. Попередньо потрібно очистити його від бруду, корінці і пір’я обрізати, або розкласти так, щоб пір’я теж висохли. Потім розкласти цибулини на сонці і періодично перевертати.

Через пару днів помістіть цибулини в добре провітрюване місце (на горище або під навіс) і залиште сушитися один-два тижні. Якщо сушили з пір’ям, заплетіть цибулини, як волосся, в косичку і підвісьте. Зберігати їх можна в ящиках або в підвішеному стані, періодично перебираючи.