Категорії
Сад та город

Чотири цінні поради городникам, які допоможуть отримати великий урожай

У цій статі хочемо поділитися чоирьма цінними порадами для городників. Застосовуючи їх, ви обов’язково отримаєте бажаний результат плодів на вашому городі.

1) Марганцівка для морквини

Щоб не привернути морквяну муху при проріджуванні моркви, потрібно взяти відро води і розвести в ньому 1 столову ложку червоного або чорного меленого перцю (вистачить на 10 кв.м). Настоювати не потрібно, лише окропити моркву настоєм перед проріджуванням.

Якщо хочете отримати урожай хорошої чистої моркви (без всякої гнилі, зарази і т. д.) Рекомендуємо обов’язково після другого проріджування на початку липня полити молоді рослини водою (на відро) з розведеною в ній марганцівкою (3 г) і 2 – 3 г борної кислоти. Відра досить для 3 – 4 кв. м. Другий раз повторити цю ж процедуру днів через 20. Морквина буде чистенька. Не забудьте тільки перед поливом розчином полити морква звичайною водою.

Щоб морква не вродила рогатою, не тріскалася, проріджують її, залишаючи між рослинами відстань не менше 4 – 5 см.

2) Сіль для буряка

Буряк – культура невибаглива, але кілька порад можна дати. Багато городників не люблять великий буряк. Якщо хочете отримати овоч поменше, садіть не як зазвичай рослини на відстані 8 – 10 см в ряду і 18 – 20 см в міжряддях, а скоротіть між рядами відстань до 10 – 12 см. Ми не рекомендуємо сіяти бкпосів буряк прямо в грунт, садіть його тільки через розсаду.

Коли висаджуєио розсаду в грунт (5 – 6 червня), обов’язково прищипують її на третину або чверть. Таким чином сили у рослини йдуть в «головку», а не в корінець.

Буряк на відміну від моркви любить попіл. Тому пару раз за сезон підсипте попелу під бурячок. Це сприяє нейтралізації грунту, адже буряк погано переносить кислі грунти. Можна навіть вапна під рослини підсипати для розкислення.

Щоб буряк вродився солодким двічі полийте його солоною водою (ложка солі на відро води). Перший полив проведіть коли коренеплід тільки почне округлятися, потім за 25 – 30 днів до збирання врожаю.

3) Постукування по томатам

Помідори – одна з улюблених культур багатьох городників. Сорит які себе зарекомендували – «Титан» і «Перемога». Що рекомендуємо садівникам в ці дні? У теплиці перший ярус з помідорами вже є. Так ось обов’язково обірвіть лист на томатах до цього першого ярусу, щоб він не забирав харчування у плодів. Зривати лист потрібно як тільки з’являться маленькі помідори – з вишеньку, раніше цього робити не потрібно: інакше будуть погано зав’язуватися зав’язі.

У ці дні треба гарненько підгодувати помідорку гумату натрію – 10 г на 100 літрів води. Не бійтеся гумату натрію, це органічне добриво.

У теплицях томати гірше зав’язуються, особливо в спекотне літо. Щоб прискорити запилення, радимо постукати по стеблах томатів.

Дуже часто садівники не знають, які пасинки обривати, а які залишати, але ж це безпосередньо пов’язано з урожаєм.

Запам’ятайте!

Залишати потрібно тільки перший пасинок, який з’явиться під (а не над) першим теблом.

Більшість городників роблять якраз навпаки і залишають верхній, шкідливий пасинок, який буде цвісти, але не плодоносити. Два стовбура дозволять сформувати кущ (иожна формувати і в 3 стебла) з 4 – 5 ярусами помідорів.

Ще хочемо зазначити на одну важливу деталь при поливі.

Запам’ятайте!

Поливати томати потрібно не під кущ, а в міжряддях. Під кущ поливають помідори, поки вони маленькі, а коли кущі повністю окучени, рясний полив – тільки в міжряддя.

Томати люблять нечасті, але саме рясні поливи (1 раз в 7 – 8 днів). Причому верхівка окученного бугра повинна залишатися сухою – таким чином повітря через сухий грунт надходить до коріння. Можна навіть замульчувати верх рубаною соломою. А волога нехай надходить до коріння з міжрядь. Пояснюємо чому: коли ми поливаємо кущ під корінь, вода обмиває корінь і земля відстає від нього. Кореневій системі знову доводиться працювати, витрачати сили щоб «присмоктатися» до грунту. У канавках ж вологий грунт, навпаки, тисне на корені, придавлює землю.

4) Перо стрілки

Багато садівників скаржаться, що дайкон або чорна редька швидко іде в стрілку. Цього можна уникнути, якщо посадити чорну редьку не раніше 5 – 10 липня, а дайкон – не раніше 25 липня.