Категорії
Сад та город

Чим потірбно підгодувати смородину в квітні перед цвітінням

У смородини ранньою весною прокидаються нирки, тому вже в квітні починається ріст листя. Саме в цей період, коли листя розпускаються, але ще немає цвітіння, варто внести мінеральні добрива. Завдяки правильній підгодівлі кущі смородини добре нарощують молоді пагони і рясно плодоносять. Розповімо детальніше, які добрива вносити навесні перед цвітінням.

Які добрива вносити під смородину перед цвітінням.

Перед цвітінням смородини вносять мінеральні добрива, оскільки цей ягідний чагарник вимогливий до фосфору і калію. Саме дані елементи живлення впливають на ріст і розвиток чагарника, а також на врожайність.

Хочемо відзначити, що потрібно враховувати раніше внесені добрива і родючість грунту. Оскільки якщо восени була внесена під кущ повна доза добрив, то ранньою весною не потрібно вносити добрива. Адже рослина не встигла спожити всі поживні речовини з грунту. В цьому випадку потрібно проводити підгодівлю влітку.

Мінеральні добрива:

  • Калійна сіль;
  • Калійна селітра;
  • Суперфосфат;
  • Деревний попіл.

Калійна сіль

Калійна сіль гарне калійне добриво, яке містить 40% окису калію. Це добриво можна вносити в рідкому вигляді, оскільки воно добре розчиняється в воді. А якщо грунт вологий, то можна просто розсипати добриво навколо куща і не глибоко перекопати землю, щоб не пошкодити коріння. Калійну сіль вносять з розрахунку 30 г на 1 кв. м. площі.

Калійна селітра

Калійна селітра містить в собі 14% азоту і 44% окису калію. Це добриво можна розсипати під кущами смородини або провести кореневу підгодівлю, оскільки калійна селітра добре розчиняється в воді. Крім цього даними добривом можна проводити позакореневе підживлення.

Дане мінеральне добриво містить в свому складі крім калію ще й азот. Азот легкорозчинний у воді і добре засвоюється рослинами, також як і калій.

Хочемоу відзначити, що перед внесенням добрив потрібно враховувати особливості регіону. Грунт навесні може швидко просихати. В цьому випадку краще вносити добриво в рідкому вигляді. А якщо грунт вологий, то досить розсипати добриво і закласти в грунт. Це стосується всіх мінеральних добрив.

Суперфосфат

Суперфосфат є фосфорним добривом. Гранули суперфосфату можна розсипати по грунті і закладати, а можна робити рідку підгодівлю. Це добриво добре тим, що воно не закисляє грунт і добре засвоюється рослинами.

Деревний попіл

Деревний попіл є натуральним фосфорно-калійним добривом. А також попіл розкислює грунт. Але потрібно враховувати, що склад попелу залежить від спаленої деревини або інших рослинних залишків. Наприклад, попіл від соняшнику містить більше поживних речовин, ніж попіл від бадилля картоплі.