Категорії
Сад та город

Чим і коли підгодувати ріпчасту цибулю для великого врожаю

Щоб отримати хороший урожай великої ріпчастої цибулі, в певний час її потрібно підгодувати. Використовувати можна як органіку, так і комплексні добрива.

Як підготувати грядку

Ріпчасту цибулю можна назвати вимогливою до грунту культурою. Овоч воліє пухку і родючу землю, чисту, кислу. До того ж грядка під ріпчасту цибулю повинна бути сонячною.

Культура має особливу потребу в азоті і фосфорі, а також калії. Підгодовувати лук необхідно три рази за сезон.

Щоб цибуля швидше почала зростати після посадки, при підготовці ділянки землю слід збагатити органікою або мінеральними добривами. Грядку починають готувати з осені. Дуже добре, якщо при перекопуванні буде внесений компост або гній. Можна додати мінеральні добрива і торф.

Навесні грядку ще раз перекопують, видаляють коріння бур’яну і вносять трохи органіки і суперфосфат. З органіки дуже добре внести перепрілий гній і курячий послід, а також компост. Можна і використовувати замінник – аміачну селітру або сечовину.

Підживлення на всіх етапах росту

Вже починаючи з моменту відростання першої зелені і аж до дозрівання цибулин, цибулю удобрюють.

Перший раз підживлення вносять через два тижні після посадки. У цей період рослинам необхідний азот. Азот допоможе вирости соковите перо.

Другий раз культуру підгодовують через три тижні після першого підживлення. У вже менших кількостях необхідний азот, зате у великих кількостях вносять фосфор і калій.

У стадії формування цибулин проводять третю підгодівлю калійно-фосфорними добривами.

Цибуля на перо

При вирощуванні цибулі на перо першу підгодівлю проводять при появі перших листочків. Використовують селітру, так як це добриво містить багато азоту. Витрачають близько 30 г добрива на квадрат грядки.

Через тиждень вже вносять фосфор і калій. Можна розкидати по квадрату ділянці 30 г суперфосфату і 10 г хлористого калію, або розвести їх в 10 л води і пролити грядку.

Для підгодівлі цибулі на перо можна використовувати і деревний попіл. Досить опудірити грядки просіяним попелом, або розвести склянку попелу в відрі гарячої води, настояти дві доби, а потім підлити цибулю під корінь.

Важливо врахувати, що надлишок мінеральних добрив культура буде накопичувати в пері і цибулинах. Тому не можна дуже старатися з внесенням мінеральних підгодівель, так як надлишок нітратів дуже шкідливий.

Ріпчаста цибуля – це невибаглива культура, яка при своєчасних і грамотних підгодівлях дає незмінно високі врожаї.