Категорії
Дім

Чим не варто утеплювати будинок з цегли, і що краще вибрати

Цегла – універсальний будівельний матеріал, який не втрачає своїх позицій з плином часів. Він має високу вогнетривкість, міцність і довговічність. На жаль, у стін з цегли є неприємний недолік – високий рівень теплопровідності. Тому в умовах зимових холодів будинок з цегли погано утримує тепло. Сучасні технології пропонують багато видів утеплювачів, проте слід розібратися, чим можна і не можна утеплювати цегляні будівлі.

Внутрішнє утеплення

Утеплювати стіни з цегли зсередини небажано. Цегла з внутрішнім утеплюванням схильна до формування конденсату і грибкових утворень. Крім того, з плином часу і в процесі усадки фундаменту, може зрушити точка роси і почнуться незворотні процеси між стіною і утеплювачем. Поява цвілі й вогкості призведе не тільки до дефектів, але і негативно вплине на здоров’я мешканців. Внутрішнє утеплення можливо лише в ряді випадків:

– Органи державного нагляду не дають дозвіл на зовнішнє утеплення.

– Утеплювати стіни виходить зовнішньою стороною на неопалюване приміщення.

– Погодні умови схильні до вкрай низьких температур, в результаті чого потрібно максимально можлива ізоляція будинку від холоду.

У всіх випадках в процесі теплоізоляції цегляних стін зсередини слід звертатися до професіоналів і ретельно виконувати вимоги щодо оснащення конструкції вентиляційними зазорами для кращої паропроникності і щоб уникнути формування грибка.

Тепла штукатурка

Найпоширеніший вид зовнішньої термоізоляції – тепла штукатурка не підходить для утеплення стін з цегли. Незважаючи на низьку горючість і високу стійкість до зовнішніх впливів, такий утеплювач чинить додатковий вплив на фундамент, а товщина шару не може перевищувати п’яти сантиметрів.

Пінопласт

Найбільш дешевий і популярний метод утеплення пінопластом в разі роботи з цегляними будівлями – не найкращий матеріал. Виняток – повнотіла цегла, проте в такому випадку слід враховувати вологість приміщення, що утеплюється. Якщо вологість висока, від пінопласту слід відмовитися. Основними недоліками цього типу теплоізоляції стає висока горючість, яка веде до виділення токсичних летючих речовин, низька паропроникність і обмежені вимоги до вибору виду пінопласту.

Чим утеплити цегляні стіни?

Якщо ви вирішили утеплити будинок, то варто зупинитися на наступних видах утеплювача:

– Мінеральна вата. Екологічний, паропроникаючий і володіє високою теплоізоляцією матеріал.

– Пінополістирол, Піноплекс. Утеплювачі на кшталт пінопласту, однак вони мають більш високий показниками і застосовні до утеплення цегляних будинків.

– Термопанелі. Має низьку теплопровідність, високу шумоізоляцію і зазвичай декорований із зовнішнього боку, що сприяє естетичному вигляду.

Вирішуючи утеплити цегляний будинок, прийміть до відома особливості утеплення таких будинків, вид цегли і можливі негативні наслідки у вигляді конденсату і розвитку грибкових організмів. Уважно підходьте до вибору теплоізоляції і звертайтеся до фахівців. Бажаємо Тепла і затишку у вашому будинку!