Категорії
Сад та город

Чим підгодувати баклажани у відкритому грунті, щоб отримати великий урожай

Підживлення баклажанів у відкритому ґрунті є обов’язковим заходом при вирощуванні культури. Рослина потребує збалансованого поливу і регулярному внесенню поживних речовин. Як підгодівлі використовуються комплексні, мінеральні або органічні препарати.

Органіка для баклажанів

Незамінним добривом для баклажанів є рослинні відходи, на основі яких робиться компост. Завершивши збірку врожаю, слід перемістити всі залишки в підходящу ємність і залишити гнити до весняного сезону. Для вирощування розсади баклажанів використовують 2-річний компост, так як за 1 рік він не встигне нормально згнити і буде продовжувати виділяти тепло, ставлячи під загрозу життя молодих саджанців. Крім того, для підготовки компосту можна використовувати тирсу або опале листя.

Наступною органічної підгодівлею є перепрілий коров’ячий гній. Перегній застосовується без попереднього облаштування підстилки. При змішуванні коров’яку з сечовиною в добриві концентрується набагато більше азоту, ніж в чистому гної.

Для стимуляції росту культури дозволяється використовувати біогумус, який виробляється хробаками.

Не менш корисною підгодівлею для баклажанів є попіл, отриманий з рослинних залишків і трави, які спалюються на багатті. Таке добриво впливає на родючість субстрату, збагачуючи його корисними речовинами і підтримуючи нормальну кислотність.

Вибираючи органічну підгодівлю, важливо не перестаратися з їх кількістю. В іншому випадку рослини почнуть формувати зелену масу, а число зав’язей різко скоротиться.

Мінеральні компоненти

Які мінеральні речовини для баклажанів використовують. 3 основних компоненти:

  • азот;
  • калій;
  • фосфор.

Дефіцит таких хімічних елементів може спровокувати втрату врожайності або вимирання рослини.

Брак азоту призупиняє зростання молодих паростків. Щоб уникнути цього, слід вчасно розподілити по грядці селітру, нітроамофоску або амофос. При цьому надлишок азотовмісних препаратів може викликати накопичення нітратів в складі плодів. Також слід відмовитися від внесення підгодівлі в осінній період, так як під впливом дощу всі добрива будуть змиті.

Фосфорні добавки застосовуються при підвищеній вологості грунту. Оптимальним рішенням є подвійна доза суперфосфату. На грунтах з підвищеною кислотністю використовують фосфоритне борошно, зміцнююче імунітет баклажана і підвищує його стійкість до захворювань.

Калій призначається для прискорення обміну речовин на клітинному рівні і фотосинтезі. Під впливом калійних добрив відбувається формування органічних кислот, а культура простіше справляється з тимчасовим дефіцитом вологи.

У складі комплексних підгодівель міститься 2 і більше мінеральних речовин. Крім того, у продажу є комбіновані, змішані і складні добрива, які відрізняються високою ефективністю і швидкодією.