Категорії
Сад та город

Чим підгодувати кущі смородини восени, для багатого врожаю

Чи знаєте ви, що внесення осінніх добрив під кущі не менше, а десь навіть і більш важливо, ніж весняне? Все тому, що гарні збалансовані склади потрібних мікроелементів допомагають смородині (та іншим культурам), підготуватися до холодів та комфортно перенести морози довгими зимовими місяцями. А, враховуючи, що агрус зі смородиною здебільшого дачники не поміщають у укриття восени, підтримка зайвою, точно, не буде.

Коли вносити підживлення?

Фахівці рекомендують зробити підживлення рослин у період, починаючи з третьої декади вересня і закінчуючи першим тижнем жовтня – залежно від погоди, що панує за вікнами. Підживлення смородини здійснюється вже після того, як ви обріжете рослини.

Чим підживлювати?

Найголовнішими «героями» залишаються калій і фосфор – саме цих мікроелементів потребують плодові чагарники восени. Вносити можна як готові покупні комлекси (Борофоска, чи універсальні добрива з позначкою «осіннє» для плодових культур), і моно-добрива, змішавши в правильній пропорції.

Наприклад, непогано зарекомендував себе наступний рецепт: викопайте довкола куща канавку. У неї слід засипати гранули суперфосфату (2 столові ложки на дорослий кущ) та сірчанокислий калій (15-20 грам на дорослий кущ). Поступово змішайте добрива і рівномірно розмістіть їх навколо куща на глибині 7-10 см, а потім акуратно присипте ямку сухою родючою землею.

Суперфосфат допомагає кущам протистояти грибковим захворюванням, адаптує їх до майбутніх морозів і допомагає кущам накопичувати більше цукрів у плодах. Калій у відповіді за нормальне функціонування кореневища рослини – це за умов зими стане дуже важливим доробком.

На випадок, якщо ви оберете комплексне добриво, уважно ознайомтеся з інструкцією на упаковці. Удобрюйте рослини у суворій відповідності до рекомендацій.