Категорії
Сад та город

Чим підгодувати перець під час цвітіння і плодоношення, щоб отримати гарний урожай

Для отримання хорошого врожаю солодкий перець в період активного цвітіння і формування плодів потребує підгодівлі. Щоб овочева культура отримала всі необхідні поживні речовини і мікроелементи, рекомендується використовувати різні види добрив. 

Мінеральні добрива

Мінеральні добрива для перцю в період цвітіння повинні містити азот, фосфор і калій. Популярністю серед овочівників користуються препарати “Суперфос” і “Фоскамід”, аміачна селітра, калімагнезію, сульфат амонію, які можна придбати в квіткових магазинах. Дозування і час використання кожного добрива вказані на упаковці.

При появі перших квітів на перці можна застосувати добриво, приготоване самостійно. Для живильної суміші необхідно взяти:

  • 10 г сульфату калію;
  • 5 г карбаміду;
  • 40 г суперфосфату.

Компоненти додають до 10 л води і добре перемішують. Готовим засобом перці поливають під корінь, на 1 кущ витрачається 1 л рідини.

Органічні добрива

Органіку, в якій міститься азот, вносять на грядки з перцем через тиждень після появи на кущах першої зав’язі, коли основна маса культури активно цвіте. Щоб приготувати живильну суміш, велику ємність на 1/3 заповнюють послідом, гноєм або скошеною травою. Сировину заливають водою до краю, накривають і ставлять на сонячне місце на 5 днів.

Отриманий настій має високу концентрацію, його необхідно процідити і безпосередньо перед поливанням розвести. Якщо наполягали курячий послід, то його розводять в пропорції 1:20, для коров’ячого гною і трави пропорція 1:10.

Народні рецепти

При підгодівлі овочів часто застосовують народні засоби. Для приготування поживних розчинів використовують безпечні речовини. Кожні 10 днів після початку цвітіння під кущі перед поливом можна розсипати деревний попіл. Готують і рідку підгодівлю, для цього до 3 л води додають 0,5 л попелу. Суміш добу наполягають, а потім використовують для поливу перцю.

Для прискорення процесу дозрівання плодів квітучу культуру підгодовують йодної-молочною сумішшю. В 1 л молока додають 15 крапель йоду. Суміш виливають у відро з водою (10 л), отриманим засобом поливають перці кожні 3 тижні.

В якості добрива також використовують шкірку банана, яка багата калієм. Подрібнену шкірку 4 бананів заливають 3 л підігрітої води і залишають під сонцем на 3 дні. Готовим настоєм кущі перцю поливають 1 раз в тиждень.

Щоб перець був смачним, рекомендують використовувати в якості добрива борну кислоту. Для приготування живильної суміші 10 г цієї речовини спочатку розчиняють в 1 склянці гарячої води. Отриману суміш виливають в холодну воду (10 л). Підживлення цим засобом проводять 1 раз на місяць, починаючи з періоду, коли на кущах з’явилася перша зав’язь.

В період активного цвітіння перець рекомендуємо поливати настоєм кропиви. Свіжа сировина кілька днів витримують на сонці. Перед тим як застосовувати отриманий настій, його розводять в пропорції 1:10.

Квітучі овочеві культури корисно поливати хлібним квасом. До сухарів додають цукор і заливають їх теплою водою. Через 10 днів перебродивший квас розбавляють (1:10) і поливають ним перець.