Категорії
Сад та город

Чим підгодувати смородину під час зав’язування плодів, щоб отримати рясний урожай

Щоб смородина рясно плодоносила, за нею потрібно правильно доглядати. Обов’язкова умова – регулярне добриво грунту спеціальними складами. Підживлення смородини проводиться на всіх стадіях її розвитку.

Особливості та принципи процедури

З урахуванням складу підкормові препарати поділяють на мінеральні та органічні. Використовуючи добрива, необхідно враховувати наступні нюанси:

– Склад рівномірно розподіляється по периметру грядки.

– Радіус внесення в кілька разів перевищує діаметр крони.

– Протягом перших двох років життя підгодівлі не вносяться, оскільки культура насичена поживними елементами після посадки.

– Якщо використовуються мінеральні комплекси, їх занурюють в канавки глибиною 30-40 см. Мінерали вважаються менш активними, ніж органіка, тому вони потребують значного поглиблення.

– Азотомісткі добавки вносяться після змішування з родючим субстратом, иак як вони вступають в реакцію з ним.

– Органіку розподіляють по периметру пристовбурного кола і вирівнюють.

Незалежно від особливостей поживного складу, його вносять 2 способами:

  • Кореневим;
  • Позакореневим.

У більшості випадків використовується перший метод, що сприяє насиченню коренів вітамінами і мікроелементами.

Позакореневий спосіб застосовується після цвітіння, але до формування ягід. Він дозволяє рівномірно розподілити живильні речовини по листю. За ефективністю способи практично ідентичні, тому дачники самі вибирають оптимальний варіант.

Зверніть увагу!

Підкормові препарати вносяться вранці або ввечері при теплій погоді і відсутності опадів.

Додаткові речовини потрібні на стадії цвітіння і після нього. У цей період смородину підгодовують калієм, сіркою і фосфором. Азотомісткі підгодівлі витрачають в мінімальних кількостях, тпк як вони стимулюють набір зеленої маси і зміцнення кореневої системи. Через кілька тижнів після першої підгодівлі процедура повторюється, але з підвищенням концентрації підгодівлі. 

Мінеральні склади

Мінерали є незамінними компонентами для смородини, що впливають на формування ягід і стан куща в фазі плодоношення.

Схема підгодівлі:

– Фосфор і калій. Ці речовини додаються в момент опадання суцвіть, або коли вони ще висять на кущі. Щоб приготувати добриво, потрібно взяти 2 компонента: сульфат калію і суперфосфат. У відрі води розбавляється по 1 ст. л., а готовий розчин застосовується для поливу рослини під корінь. Якщо грунт бідний, повторна фосфорно-калійна підгодівля проводиться через 10 діб.

– Азот. Як джерела цього хімічного елемента використовується аміачна селітра, сечовина або нітрофоска. На стадії рясного плодоношення кущ відчуває дефіцит речовини, тому потрібне ще одне підживлення. Препарат розводиться у відрі підігрітої рідини в кількості 10 г і застосовується для поливу під корінь.

– Мікродобрива. Крім базових складів, для нормального росту і розвитку смородини потрібен магній, сірка, бор, мідь, молібден і сірка. Вони вносяться окремо або застосовуються в якості поживних сумішей. Такі компоненти покращують засвоєння мінеральних речовин в грунті.

Крім того, смородина благотворно відгукується на органіку, тому дачники часто підгодовують її народними засобами. В тому числі:

  • деревна зола;
  • хлібні скоринки;
  • картопляні очищення;
  • зелень кропиви;
  • розчин коров’яку.

Перераховані методи досить ефективні і повністю безпечні для навколишнього середовища. За один сезон можна практикувати їх 1-2 рази з інтервалом не менше 14 днів.