Категорії
Сад та город

Чим підгодувати ваші полуниці весною

Полуня дуже вимоглива до підгодівлі і змісту основних макроелементів у ґрунті – азоту, фосфору і калію. Азот потрібний для набору зеленої маси, але надлишок приведе до вигону листя і зменшення ягід. Нестача фосфору призведе до зменшення зав’язі і знизить врожайність. До того ж ягоди будуть кислі. Недолік калію знизить стійкість до морозів і посухи.

Коли вносять азот?

Як тільки відновилась тепла весна , ґрунт прогрівся до 8 і вище градусів, полуниця починає прокидатися, у неї лізуть нові листочки. Якщо не вносили з осені нічого, то потрібна перша підгодівля для нарощування зеленої маси. Азотні добрива вносять тільки 1 раз і тільки ранньою весною:

1. З готових – це сечовина або аміачна селітра.

2. З натуральних або, як кажуть, з органіки, самою рекомендованою вважається розчин курячого або перепелиного посліду. Розводять в пропорції 1 частина посліду на 20 частин води. Не настоюють, а відразу після розведення наливають в лійку і поливають полуничні кущики.

Також удобрюють настоєм зеленої кропиви. Зриваємо молоді пагони в рукавичках. Вибирати верхівку з листям сантиметрів по 10. Заливаєть окропом. Потрібно до 1 кг кропиви на відро води. Настоюють добу. Потім додаємо в розчин перепелячий послід 1-2 столових ложки. Цією сумішшю поливати під кожен кущик по 200 мл.

Коли вносять фосфор?

Звичайно, фосфорні добрива краще вносити з осені, вони довго засвоюються на нейтральних грунтах. Але якщо пропустили і не внесли вчасно, то перед самим цвітінням потрібно підгодувати якою-небудь швидкозасвоюваною сумішшю.

Навіщо? Щоб ягоди були великими, а не дрібницею і солодкими, а не кислими, як червона смородина.

Важливо!

Навесні роблять тільки кореневу підгодівлю в рідкому вигляді або гранулами, розсипають їх під кущі. Дощі дороблять роботу і поступово будуть розчиняти їх. Позакореневе (по листю) роблять тільки влітку! Навесні можна провести позакореневе підживлення тільки в разі потреби. Як приклад – хлороз.

Калійно-фосфорну підгодівлю з невеликим вмістом азоту вносять до цвітіння . Найкраще суперфосфатом.

Швидкозасвоювані підгодівля : 1 кг подвійного суперфосфату на 5 л окропу. У остигнуту воду влити пляшку звичайного оцту 9% концентрації. Настояти добу, перемішати 2-3 рази. Перед застосуванням додати ще 5 л води. Це вийде концентрат . Для поливання його теж потрібно розвести. На відро чистої води додавати тільки 1 л суміші! І вже цим можна поливати полуницю. Зазвичай залишається осад. Його теж можна використовувати для плодових дерев. Розсипати в лунку і прикопати землею.

Після цвітіння можна підгодувати сумішшю сульфату калію і подвійного суперфосфату. Приклади пропорцій сумішей:

1. 2 ст. л. Нітроамофоски + 1 ст. л. сульфату калію на 10 л води. Розчин додати до 500 мл. під кожен кущик.

2. 2 ст. л. Суперфосфату + 1 ст. л. сульфату калію на 10 л води. По 300 мл. під кущик.

3. Калійна сіль 1 ст. л. + 0,5 ст. л подвійного суперфосфату на 15 л води. Додавати 400-500 мл під кущик.

4. Калімагнезія 1-1,5 ст. л + суперфосфат 1 ст. л. На 12 л води. Поливати по 400-500 мл під кущик.

Більшість за органіку, тому замість калійних заводських добрив додаємо деревний попіл. Він, до речі, теж продається в магазині). Роблять суміш з 100-150 г попелу + 10 л води. Поливають замість калію. Фосфор вносять у вигляді кісткового борошна по столовій ложці в кожну лунку і присипають землею.