Категорії
Сад та город

Чим підгодувати вишню, щоб вона щедро вродила

Підгодовувати вишню потрібно обов’язково, оскільки від підгодівлі залежить кількість врожаю, яку ви зберете в результаті. Постараємося поділитися з вами своїми нотатками про різні добрива.

В першу чергу, хочемо звернути увагу, що не тільки добрива відіграють важливу роль у врожайності дерева. Пам’ятайте, що вишня любить горбисту місцевість, тобто височини. Грунт не повинен бути важким і постійно вологим. Велика частина культури починає цвісти вже в травні і так до початку червня. Перший урожай можна зібрати вже в кінці першого літнього місяця.

Види добрив

За моїми спостереженнями, вишні найбільше подобаються органічні або мінеральні добрива, іноді і суміші.

Натуральні добрива, щоб підгодовувати вишню:

  • Перепрілий гній;
  • Курячий послід;
  • Деревний пил;
  • Компост.

Завдяки такій підгодівлі для вишні земля стає більш пухкою. Як ми вже говорили вище, саме такий ґрунт сприятливо позначається на врожайності нашої вишні.

Мінеральні добрива

Тут потрібно орієнтуватися на стан рослини. Виходячи з цього вже вибираємо суміші. Наведу список основних речовин, які точно потрібні для підгодівлі вишні: азот, сірка, бор, мідь, сечовина, калійна сіль, калій, фосфор, марганець, залізо.

Завдяки таким сумішам мінеральних добрив дерева менше хворіють, у них підвищується імунітет. Навіть зиму якось легше переживають, чи що. Немає проблем з ростом і розвитком, плодоносять стабільно.

Також для підгодівлі можна відразу використовувати комплексні препарати:

  • Аммофоскі;
  • Азофоска;
  • Нітроамофоска.

Як підгодовувати вишню?

Для підгодівлі вишні використовують два методи: кореневе підживлення ґрунту і позакореневе підживлення (розпилення на листя).

Кореневе підживлення ґрунту

Для того, щоб удобрити грунт найкраще використовувати сухі добрива або суміші. Запам’ятайте, що вносити підживлення слід навколо стовбура на відстані близько 50 см. Під самий ствол нічого сипати або наливати не потрібно.

Перед тим, як вносити добрива краще розпушити грунт і гарненько полити вишню. Так мінеральні та органічні добрива набагато краще і швидше засвоюються рослиною. Якщо у вас ще зовсім саджанці вишні, то 3 відра води буде достатньо. Для дорослих дерев необхідно, як мінімум, 6 відер води.

Якщо у вас добрива у вигляді розчину, то просто полийте пухкий грунт навколо вишні. Сухі добрива слід використовувати інакше. Дочекайтеся, коли вода повністю вбереться, рівномірно посипте землю сухими добривами. За допомогою граблів прикопайте їх.