Категорії
Квітникарство

Чим підживити гладіолуси для пишного і тривалого цвітіння

Гладіолуси – одні з найпопулярніших квітів в наших садах. Такими їх робить різноманіття сортів, забарвлень і невибагливість самих рослин, адже догляд за ними нескладний. І тим не менше, є особливий період, коли цим квітам потрібна допомога.

Рослина пустила квіткову стрілку? Значить необхідно його підгодувати. Це забезпечить тривале і рясне цвітіння гладіолусів.

Перед внесенням будь-яких добрив потрібно рясно полити грядку і на наступний день перерихлити грунт, підсапуючи при цьому кожну рослина. Тобто навколо кожної квітки створити невеликі горбки землі.

Варіанти підгодівлі

— Сухий суперфосфат в гранулах вносимо в землю між квітами в невеликі ямки-борозенки з розрахунку 40 г на м². Після внесення гранул грядку необхідно пролити. Варто врахувати, що гранулам потрібен час, щоб розчинитися і наситити коріння рослини.

— Нітроамофоску або інше добриво з рівними частками азоту, фосфору і калію розчиняємо у воді з розрахунку 30 г на 10 л і поливаємо наші гладіолуси.

Якщо немає ні першого, ні другого – готуємо таку суміш:

В відрі (краще пластиковому на 10 літрів) розводимо 2-4 склянки попелу (попіл, звичайно, не повністю розчиниться і залишиться осад, його не проціджуємо). І додаємо (в розрахунку на 10 літрів) 5 таблеток бурштинової кислоти і 2-3 грами борної кислоти. Янтарна кислота виступить як стимулятор росту (стрілка буде довше), а бор збільшить кількість квітів на стрілці. Додаючи в нашу суміш ці 2 інгредієнта, ми тим самим, лужний розчин перетворюємо в нейтральний.

Якщо подбаєте про рослини перед цвітінням, то гладіолуси будуть радувати вас до самої осені.