Категорії
Квітникарство

Чим підживити перші паростки тюльпанів навесні для довгого і пишного цвітіння

Для того, щоб цвітіння було тривалим і яскравим, тюльпани слід підгодувати відразу ж, як тільки на світ з’являться перші паростки. Оскільки цвісти вони будуть відносно скоро – приблизно через місяць, зараз саме час остаточно «розбудити» цибулини, дати заряд на ріст і розвиток, а також допомогти квітам впоратися з навантаженням – благополучно «виносити» цвітонос, відцвісти, а після, в період визрівання цибулин, знову закласти квіткові бруньки для майбутнього року.

Чим підгодовувати квіти?

Перше, що спадає на думку – це азот. Так, навесні вносити це добриво найлогічніше, але відносно тюльпанів цей закон не працює. Вірніше, працює, звичайно, але не зовсім так, як прийнято про це думати.

Вносити азотовмісне добриво для квітів потрібно, але зараз – вже запізно. Робити це слід зовсім ранньою весною, коли ще лежить сніг: досвідчені садівники прямо по заметах сиплють гранули, наприклад, сечовини. Сніг тане, «тягнучи» добриво з собою на глибину – цибулинки відчувають себе чудово.

Як показує практика, далеко не всі садівники мають можливість побувати на дачі, поки там лежить сніг. Що ж робити в цьому випадку?

В даний час, коли квіти ось-ось випустять квітконоси, вводити азот було б не зовсім коректним. Зараз доречним буде вживання комплексних добрив для квітучих рослин, що містять не тільки азот, але і фосфор – для красивого цвітіння і зміцнення бульб, калій – для майбутнього благополучного визрівання бульб і закладки дієздатних квіткових бруньок.

Порада!

В магазинах повнісінько добрив всяких-різних, на будь-який смак і колір. Придбайте пакетик комплексних добрив з позначкою «для цибулинних» – точно не помилитеся.

Якщо ви принципово проти магазинної «хімії», рекомендуємо звернутися до старої доброї органіки і інших доступних добрив.

Так, внести свою порцію азоту допоможуть компост або перегній, просто закрийте ці компоненти в грунт, де ростуть тюльпани. З доставкою калію і фосфору впорається попельна настоянка. Перед тим, як тюльпани приготуються зацвісти (на стадії великих бутонів) можна обприскати надземну частину квітів розчином борної кислоти.

Порада!

Щоб пробудити цибулини від зимового сну, добре пролити тюльпани цукровим «сиропом» – розчиніть столову ложку цукру в літрі води, це буде робочим розчином.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.