Категорії
Сад та город

Чим потірбно піджвити розсаду помідорів для гарного врожаю

Щоб виростити міцну і здорову розсаду томатів, потрібна правильна і своєчасна підгодівля рослин. Розповімо вам ознаки нестачі елементів і як впоратися з цією ситуацією.

При вирощуванні розсади на підвіконні рекомендується проводити кілька підгодівель: першу – після появи 2-3 справжніх листків, другу і третю – кожні 10-12 днів, а четверту – за 5-7 днів до пересадки в грунт в саду. Універсальне харчування складається з 2-х компонентів: деревного попелу і рідких органічних добрив (наприклад, великої рогатої худоби).

На 10 літрів води додають 3 столові ложки органічних добрив і 1 жменя деревного попелу. Спочатку кладуть деревний попіл – добре перемішують і через кілька годин додають добриво, потім ще раз добре перемішують.

Але при несприятливих умовах вирощування такої підгодівлі недостатньо. Про це можна судити за зовнішнім виглядом рослин.

Чого не вистачає розсаді томатів?

• Якщо на листках з’явилися світло-жовті плями, а нове листя стали занадто великими або деформованими, то помідорам потрібен кальцій. Розсаду обприскують розчином деревного попелу з водою або нітратом кальцію (кальцієва селітра) 20 г на 10 л води. Також розсаду можна двічі полити водою, в якій варять яйця.

• Листя томатів жовтіють також при відсутності заліза. Між жилками молодих листків часто з’являється хлороз, а потім він вражає старе листя: вони стають коричневими, жовтими або білими. При дефіциті заліза обприскати 0,25% розчином сульфату заліза.

• Пожовтіння листя розсади томатів може бути викликано низькими температурами і неправильним поливом.

• Якщо листя скручене всередину, рослині не вистачає фосфору. Найпростішим способом заповнити цей недолік є обприскування екстрактом суперфосфату – 20 столових ложок заливають 3 л окропу, ставлять у тепле місце і часто перемішують. Через добу суперфосфат розчиниться. З отриманої суспензії відливають 150 мл і розводять в 10 л води, додаючи 20 мл азотних добрив, тому що без азоту фосфор засвоюється погано.

• При нестачі калію верхні листки помідорів скручуються, а нижні мають опіки по краях. В цьому випадку необхідно підгодувати рослини сульфатом калію (15 г на 10 л води).