Категорії
Сад та город

Чим потрібно обробити картоплю перед посадкою, щоб не було дротяники

Проволочник – один з найбільш шкідливих комах, який вражає картоплю. Шкода від проволочника така же як від колорадського жука.

Але тим не менш боротьба проти таких шкідників повинна вестися обов’язково.

Що таке дротяники? Як з ним боротися

Проволочник є, по суті, це не велика комаха, а всього лише личинка жука-лускунчика. Він харчується рослинними речовинами. Маленькі личинці не несуть шкоду, а ось вже зрілі – небезпечні для вашого врожаю картоплі. Чи не великого розміру, десь в межах двох сантиметрів його тулуб, темного кольору. Личинка жука-лускунчика з’являється на картоплі з ранньої весни і до серпня.

Дротові черви досить ненажерливі комахи. Досить часто їх можна зустріти на картоплі, а й на інших овочевих культурах їх теж можна побачити. Харчуються вони навіть від дозрілого насіння і до бульби картоплі, іноді навіть стеблами рослини.

Порада!

Якщо з комахами не боротися, то це може призвести до втрати врожаю до 85%.

Ознаки появи шкідливих комах на картоплі

Картопля є для дротяних личинок – особливим делікатесом. Побачити одразу шкідливі комахи дуже важко. Але ми розповімо вам: по чому і як можна їх розпізнати:

  • Мляві кущі картоплі;
  • Знайти комах можна при ранньому викопуванні картоплі. Молода картопля може мати деякі поглиблення, за якими добре просуваються личинки;
  • Помітити дротові личинки можна при розпушуванні грядки картоплі.

Важлива інформація!

Часто плутають дротяну личинку з комахою – жужелицею. Головною і відмітною ознакою є клацання комахи при перевертанні.

Народні методи обробки картоплі від небезпечних шкідників

Народні засоби є безпечними, і найбільш ефективними. Хотілося б розповісти вам кілька хороших методів обробки картоплі:

1. Використовують шкаралупу з яєць. Це дешевий але гарний засіб для боротьби з шкідливими комахами. Личинки не переносять це добриво. Яєчною шкаралупою обробляють спочатку грядки перед висадкою картоплі. Також можна використовувати теж лушпиння з цибулі або часнику.

2. Настоянки з кульбаби або кропиви. Для того, щоб добре обробити грядки картоплі зазвичай розводять в 10 л води приблизно 500 гр настоянки з кропиви або 200 гр з кульбаби.

Такою кількістю суміші необхідно обробляти грядки перед початком посадки картоплі. І цю процедуру рекомендують робити за тиждень, перед висаджуванням картоплі.

3. Можна застосовувати сульфат амонію. Такий препарат дуже небезпечний для дротяних хробаків, оскільки містить небезпечний аміак.

Порада!

На метр квадратний потрібно використовувати приблизно до 30 гр препарату.

4. Розчин з перманганату калію – найефективніший засіб проти шкідливих комах. Його можна додавати в лунки, перед посадкою картоплі і потім обробляти вже кущі.

Такими народними методами користуються при обробленні картоплі. Вони досить ефективні і не дороги (є у кожної господині в господарстві).