Категорії
Сад та город

Чим потрібно підгодувати баклажани в період утворення зав’язей і плодоношення

Баклажани, або синенькі, як їх любовно називають садівники є ненажерливо. ​​культурою, тобто вони досить вимогливі до наявності певних мікроелементів в грунті. Якщо їм чогось не вистачає, то це відразу позначається на якості і кількості плодів. Отже, щоб стимулювати утворення зав’язі і ріст плодів баклажани потрібно правильно і вчасно підгодувати. В період утворення зав’язі і плодоношення ми вносимо чотири основні підгодівлі.

Перша підгодівля

Першу підгодівлю ми виробляємо як тільки на рослині з’являються перші бутони, починається цвітіння і утворюються перші зав’язі.

У цей період можна провести органічну підгодівлю: беремо приблизно 4 кг подрібненої зеленої маси (кропива або будь-яка інша скошена трава), до неї додаємо 0,5 відра коров’яку або гною, 1 склянка деревного попелу і все це заливаємо водою. Наполягаємо концентрат близько тижня в теплому місці, закривши кришкою. Потім отриманий склад розводимо водою в співвідношенні 1:3 і поливаємо під корінь з розрахунку приблизно 1 літр на кожну рослину.

Ще можна в цей період підгодувати таким складом: взяти столову ложку суперфосфату і чайну ложку карбаміду (сечовини), розчинити в 10-літровому відрі води. Також поливати під корінь.

Для тих, хто не хоче або у кого немає можливості самим приготувати живильний розчин можна порекомендувати використовувати покупні засоби, наприклад Синьйор помідор, Агрікола, Кемира.

Друга підгодівля

Наступну підгодівлю виробляємо в період дозрівання плодів.

З органічних добрив можна скористатися розчином гною. Беремо перепрілий гній і розбавляємо його водою у співвідношенні 1:10, додаємо туди аміачної селітри (1 ст. Л.). Отриманим розчином поливаємо рослини під корінь.

Також з цією ж метою можна використовувати розчин Еффектона (1/2 літра добрива на 100 літрів води). Поливаємо під корінь з розрахунку до 5 літрів на кожен кв. метр грядок.

Третя і четверта підгодівлі

Третю і четверту підгодівлі проводять у фазі активного плодоношення баклажана. Роблять інтервал в 2 тижні між ними. Дана процедура спрямована, перш за все, на продовження плодоношення синенькі. У цей період рослини в першу чергу потребують калії, тому слід вибирати поживні склади, які багаті даними елементом.

З органіки можна порадити наступний склад: закладаємо в бочку об’ємом в 50 л 0,5 відра рідкого пташиного посліду, додаємо до них 250 мл нітрофоски і заливаємо водою. Витримуємо протягом 5 діб. Перед поливом концентрат розбавляємо водою в співвідношенні 1:1, ретельно перемішуємо і поливаємо під корінь з розрахунку 1 л під кожну рослину.

Також з цією ж метою можна використовувати розчин сульфату калію (1 ч. ложка на відро води). Також поливаємо даним складом рослини під корінь.

Попіл – важливе добриво для баклажанів

Попіл вносимо протягом усього життя наших кущиків в проміжку між основними підгодівлями. Попіл багатий мікроелементами, які необхідні баклажанам для нормального росту і, крім цього, вона є хорошим дезинфектором для грунту, захищаючи синенькі від навали таких шкідників як колорадський жук і від спор грибка.

Попіл можна використовувати як суху підгодівлю, припудрюючи грунт біля рослин. Також цілком доречно буде приготувати попельний розчин: в відрі розводимо 0,5 л попелу. Поливаємо рослини під корінь.

Баклажан – вимогливий до наявності мікроелементів в грунті. Щоб отримати багатий врожай великих смачних плодів потрібно правильно і своєчасно вносити підживлення протягом усього життя рослини.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.