Чим потрібно підгодувати кімнатні рослини зимою для пишного цвітіння

У взимку наші кімнатні рослини також потребують підживлення. Чому? Тому що відчувають нестачу ультрафіолету. Температура повітря знижена, світловий день скорочено дуже відчутно. Фотосинтез без ультрафіолету відстає.

У такій ситуації нашим рослинам доводиться використати приховані ресурси. І що має зробити добрий господар? Правильно – підсолодити життя своїм вихованцям. А чим це зробити найпростіше? Звісно ж цукром! Хоча, якщо точно – для цього потрібна глюкоза.

Потрапляючи у ґрунт він розпадається на дві складові. Фруктозу та глюкозу. Фруктоза тканини рослин не вбирається. А ось глюкоза дуже навіть. Це найпотужніше джерело енергії для їхньої життєдіяльності. Поглинання поживних речовин та дихання рослин – яскравий приклад цього процесу.

А ще глюкоза – незамінний будівельний матеріал для створення складних органічних молекул. Правда тут не обійтися без вуглекислого газу, інакше може виникнути пліснява і навіть процес гниття коріння. З цим чудово справляються ЕМ-препарати. (Хто не знає, ЕМ означає ефективні мікроорганізми). Ці препарати містять бактерії, що сприяють розкладанню органічних речовин та виділенню вуглекислого газу. Яскравий представник – “Байкал ЕМ-1”. Але цей засіб коштує грошей.

Отже, рецепт підживлення з вуглекислим газом:

Джерелом вуглекислого газу є дріжджі. Пам’ятаєте про ЕМ-препарати та їх вплив? Беремо 1 г сухих дріжджів та 1 ч л. цукру (але краще 1 таблетку по 1,0 гр або 2 таблетки по 0,5 гр. аптечної глюкози без ароматизаторів) розчиняємо у 1 літрі відстояної води. Витрата – 100 г розчину на 1 кг ґрунту в горщику.

Частота застосування підживлення варіюється. Тут квіткарі розбігаються. Одні кажуть, що потрібно 1 раз на тиждень, інші – не частіше ніж 1 раз на місяць. Істина вона звичайно десь посередині. Ми дотримуємося думки: головне – не нашкодити, і в зимовий час підгодовуємо рослини не частіше ніж 1 раз на 2 тижні, чергуючи між собою органічні та мінеральні. Оскільки, на наш досвід, найкращий варіант підживлення будь-якої рослини – поєднання органіки та мінералів. Це підживлення органічне.