Категорії
Квітникарство

Чим та як правильно підживлювати троянди для пишного цвітіння

Одна з головних умов гарного розвитку і пишного цвітіння троянд – вибрати для них добре освітлене місце в саду, адже королева квітів повинна купатися в сонячних променях не менше п’яти годин на день.

Удобрювати троянди слід два рази за сезон. Перше введення підгодівлі повинно бути навесні, перед цвітінням, друге – в червні-липні. Використовуйте комплексне мінеральне або органічне добриво. Пізніше за липень підгодівлі вносити не слід, інакше молоді пагони троянд не встигнуть зміцніти до зими.

Обрізка пагонів на 2/3 довжини необхідна трояндам для омолодження, але це слід робити тільки для в’юнких троянд і тільки навесні.

Захистити троянди від хвороб і шкідників допоможуть ці поради:

  • регулярно збирайте і спалюйте уражені листя;
  • не перегодовуйте азотними добривами;
  • мульчируйте грунт в розарії компостом.

Якщо хвороби не вдалося запобігти, застосовуйте обприскування:

— проти справжньої борошнистої роси – фундазол 10-20 г на 10 л води, сірка колоїдна (60-80 г), скор (2 г), Сапроль (10 г);

— проти іржі і плямистості листя – купрозан – 40 г на 10 л води, полікарбацин (40 г), Поліху (40 г), Сапроль (10 г);

— проти кліща – карбофос, сірка колоїдна (10 г на 10 л води);

— проти попелиці – карате, Ф’юрі (0,7 г), аррізо (2 г на 10 л води),

Поверхневий полив шкідливий

Троянди вимагають рясного поливу м’якою водою, кілька разів на тиждень. Намагайтеся при поливі не потрапляти водою на листя і квітки рослини. Троянди не повинні відчувати нестачу в воді. Садівники, які поливають троянди поверхнево, допускають серйозну помилку: такий полив, навіть якщо його проводити щодня, результатів не принесе.

Поверхневий полив тому так і назвали, що промочуюють тільки поверхневий шар ґрунту, а до коріння волога не доходить. І при візуально добре политій землі рослина залишається сухою.

Як правильно поливати?

Безпосередньо перед поливом потрібно зробити кругову лунку глибиною 12-15 см, наповнити її відстояною водою, а після того, як вода вбереться, лунку засипати землею (непогано замульчувати).

Орієнтовна періодичність поливу під час активної вегетації – раз в 7-10 днів, а в посушливу погоду через 3-5 днів.

Разова норма поливу – від 5 до 10 л на 1 кущ для грунтопокривних троянд і від 10 до 15 л для плетистих.

Поливати троянду в спеку неможна. Найкраще робити це у вечірній час. А ось якщо ви поливаєте методом дощування або розбризкування з шланга, то робіть це не в сонячний день, щоб не викликати опіків рослини, але і не в вечірній час, тому що не встигнуть висохнути листя і стануть воротами для грибкової інфекції.

На початку осені полив рекомендується скоротити. Виняток становлять лише ті сорти троянд, які продовжують активно цвісти.