Категорії
Сад та город

Чим удобрити грунт в теплиці, щоб збільшити врожайність

Щоб грунт в теплиці не виснажувався, необхідно щороку приділяти достатньо часу догляду за ним. Для збереження родючості землі можна використовувати різні добрива або засівати землю сидератами.

Внесіть деревний попіл

Деревни попіл – це вид комплексного добрива, в складі якого міститься велика кількість кальцію, магнію, калію, фосфору і натрію. Крім того, в підгодівлі присутні оксиди і карбонати, які, потрапляючи в грунт, нейтралізують її кислотність. Різні види цього добрива містять різну кількість корисних елементів.

Це залежить від виду деревини, при спалюванні якої була отримана зола. Наприклад, спалюючи листяні дерева, ви отримаєте більш корисне добриво, ніж при переробці хвойних порід.

У складі деревного попелу немає азоту, так як він випаровується в момент спалювання. Але це не означає, що попіл потрібно змішувати з азотистими підгодівлями. Таке поєднання спровокує виділення в грунт великої кількості аміаку, що буде небезпечно для рослин.

Зверніть увагу!

Попіл краще вносити восени, коли врожай овочів вже зібраний, а азот використовувати окремо на початку дачного сезону.

Попіл вносять врозкид під перекопування грунту, використовуючи не більше 200 г на 1 кв. м. Щоб розкислювати грядки, збільште цей обсяг в 2-3 рази.

Заправте добривами і компостом

Якщо ви використовуєте теплицю для вирощування певного виду овочів, підберіть відповідний для них комплекс готових добрив. Його потрібно закладати в грунт на початку весни до моменту висадки розсади у відкритий грунт.

Також комплексну підгодівлю можна використовувати після збору врожаю, але в будь-якому випадку дотримуйтеся дозування, зазначене в інструкції.

Якщо ви хочете використовувати самостійно приготовану підгодівлю, вибирайте компост. Це органічне добриво забезпечить ґрунт необхідною кількістю поживних речовин і поліпшить її структуру. Найчастіше городники використовують повністю перепрілий компост, але в деяких випадках підійде і незрілий. Другий варіант використовують для важкого глинистого грунту.

Його закладають в землю восени, і органіка перепріває всю зиму, стаючи харчуванням для дощових черв’яків. За рахунок цього до весни земля буде більш поживною і пухкою. І зрілий і незрілий компост розкидають по поверхні грунту і перекопують на глибину 5-10 см.

Посійте сидерати

Посадивши в теплиці сидерати, ви вирішите відразу кілька проблем: наповніть грунт великою кількістю поживних речовин, поліпшите її структуру, а також уникнете появи бур’янів, шкідників і багатьох захворювань.

Сидерати володіють потужною і розгалуженою кореневою системою, яка і покращує структуру грунту, а поживні компоненти є як в надземній, так і в підземній частині рослин.

Але щоб отримати бажаний ефект, потрібно підібрати сидерати, які добре поєднуються з тим видом культурних рослин, які ви садите в теплиці.

Якщо це пасльонові (томати, солодкий перець, баклажани) або баштанні (огірки, кабачки, патисони), після них краще висаджувати гірчицю, буркун, люпин, фацелію, рапс або райграс однорічний. Ці рослини висаджують після збору врожаю, чекають моменту, коли вони витягуються до 15-20 см, а потім скошують і закладають в грунт.

Вибір відповідного способу для збагачення тепличного грунту багато в чому залежить від ваших можливостей. Якщо у вас немає часу, купіть готове добриво. Коли є сили і бажання, можна підготувати компост або висадити в теплиці сидерати.