Чим відмити будь-яку кіптяву та відчистити старі сковорідки від нагару

Ґрати газових плит, сковороди, казани і казанки, гриль-решітки – на всіх цих предметах у 100% випадків утворюється нагар, відмити який вкрай проблематично. Але є один спосіб, який допоможе видалити цей неприємний чорний наліт і відмити будь-яку кіптяву. Про нього ми сьогодні й розповімо!

Що для цього потрібно?

Насамперед необхідний нашатирний спирт, він же — аміачна вода, він же — водний аміак технічний 10%. І також знадобляться: надійні пакети для сміття (з товстого поліетилену, а не ті, що рвуться від найменшого дотику), зав’язки (будь-яка мотузка або стяжка), викрутка. Викрутка потрібна для зняття ручок зі сковорідок, тому що пластик/дерево не варто піддавати жорсткому хімічному обробленню – їх можна відмити і так.

Що потрібно зробити?

Важливий момент! Нашатирний спирт може привести до тями слона, що втратив свідомість — ця речовина має різкий і вкрай неприємний запах. Тому всі маніпуляції з очищення предметів від нагару потрібно проводити або на відкритому повітрі, або в приміщенні, що добре провітрюється!

Отже, очищаємо набридливий нагар!

Помістіть предмет очищення у пакет для сміття. Залийте його нашатирним спиртом, особливо ретельно обробіть місця з нагаром. На 1 сковороду потрібно 150-200 мл реагенту. Випустіть із пакета зайве повітря, щоб поліетилен якомога щільніше прилягав до предмета і концентрація нашатирного спирту була максимально високою. Зав’яжіть пакет – він має бути герметичним. Добре потрясіть пакет. Це необхідно, щоб реагент рівномірно розподілився по предмету, що обробляєтьсяі і залишіть на добу.

Після закінчення доби помийте предмет звичайними миючими засобами – розм’якшений нашатирним спиртом нагар відвалюватиметься шматками!

Якщо ви відмиваєте гриль-решітку або сковороду, у якої дерев’яна ручка не знімається, помістіть в пакет саму робочу частину, а ручку залиште зовні, щоб вона не зіпсувалася від аміачної води.

Як відмити кіптяву?

Кіптява, як, наприклад, на скляних дверцятах каміна або на інших предметах (до речі, нашатирним спиртом і тільки ним, відмивають приміщення, меблі та вікна після пожеж) очищається ще простіше. Змочіть аміачною водою ганчірку і протріть закопчене місце. Кіпіть миттєво відійде. Після промийте це місце звичайними миючими засобами.