Категорії
Дім

Дідівський спосіб розрізування шиферу без болгарки, щоб не було пилу

При будівництві або ремонті даху не обійтися без підрізування матеріалу. Часто для покрівлі використовують шифер. Цей матеріал доступний за ціною, має хороші експлуатаційні характеристики. Мінусом є те, що шифер крихкий. При сильному ударі може зламатися. Більш того, він важкий (вага листа приблизно 20 кг.).

Незважаючи на всі мінуси, шифер не перестали використовувати. Навпаки він набирає обертів з продажу. Доходи населення не ростуть, а шифер найдоступніший покрівельний матеріал.

Але все-таки деякі відмовилися від нього через не екологічність. Шифер вважається небезпечним покрівельним матеріалом. У його складі азбест – шкідливий мінерал.

Тут потрібно розуміти, що шифер, який лежить на даху нешкідливий. Для тих, хто боїться, може його пофарбувати. Шифер на даху не пилить. Пил виходить при різанні, шліфуванні, демонтажі шиферу.

Головне забезпечити безпеку при різанні і інших роботах з шифером. Не дайте потрапити в легені пилу, надягайте респіратор і окуляри. Щоб зменшити шкоду шиферу при різанні, намочіть шифер. Буде менше пилу. Старі майстри на кілька годин накладали мокру ганчірку на те місце, де потрібно було відрізати.

Ніколи не викидайте шифер на дорогу, щоб закрити ями. Машини будуть дробити шматочки шиферу і повітря буде наповнюватися шкідливим ​​пилом.

Як різати шифер без пилу?

1. Зазвичай шифер ріжуть болгаркою, електролобзиком, дрилем. За допомогою дрилі робляться по лінії наскрізні отвори. Потім кладеться брусок і при натисканні шифер ламається по лінії. Мінуси: зріз виходить не рівний і шкідливий пил.

2. Є старий метод за допомогою молотка і цвяха. Були часи, коли не було ніяких відповідних інструментів. Тому використовували цвях. Робили їм наскрізні отвори, як дрилем і потім таким же чином ламали шифер по лінії.

4. Є більш зручний, дідівський спосіб. Беремо шматок ножівки або старе полотно від рамної пилорами. Інструмент потрібно зробити з тупим кінцем і прикріпити рукоять для зручності. Креслять на шифері лінію різу і прикладають різак.

Починати треба саме від центру шиферу. Прикласти різак і стукнути його молотком, щоб полотно поглибилося в лист. Прорубується кожна хвиля від середини шиферу в одну, потім в іншу сторону. В результаті зріз виходить дуже рівний, і ніякого пилу немає.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.