Категорії
Сад та город

Додайте попіл в ямку при посадці картоплі. У чому ж секрет?

Навесні, перед посадкою картоплі, важливо не тільки подбати про підготовку хорошого садівного матеріалу, але і захист рослин від шкідників і хвороб. Для цього в лунку насипають по півсклянки деревного попілу, і змішують його з грунтом.

Корисні властивості попілу як добрива

Попіл– продукт, що залишається після спалювання сировини рослинного походження. У ньому міститься більше 70 хімічних елементів, необхідних рослинам для правильного розвитку. В попелі є кальцій, магній, фосфор, цинк та інші мікроелементи, завдяки яким він може служити гарною заміною мінеральних добрив, створеним на хімпідприємства.

Склад попілу буде залежати від сировини. У деревного більше калію і фосфору, його використовують для нейтралізації кислих ґрунтів, при спалюванні сухого картоплиння попіл буде містити до 8% фосфору, 20% кальцію, 30% кальцію. Добавка попілу при посадці картоплі здатна на 10-15% підвищити врожай картоплі, при цьому на 1-2% збільшується вміст крохмалю в бульбах. Корисний ефект буде спостерігатися на протязі 2-4 років після потрапляння попілу в грунт.

При посадці картоплі попіл додають безпосередньо в лунку або розсипають його між кущами з розрахунку 2-3 ст. ложки на кущ. Згодом можна зробити додаткові підживлення картоплі попелом:

— при першому підгортанні – 2 ст. ложки на кущ;

— під час другого підгортання – по півсклянки на кущ.

Маленький ворог картоплі

Попіл – відмінний спосіб захистити врожай від шкідників і хвороб. Ним пересипають посадкову картоплю для захисту від колорадських жуків, попіл захистить бульби картоплі від грибкових та бактеріальних захворювань.

Для обробки бульб перед посадкою готують поживний розчин: на відро води 1 кг попілу. Насіннєві бульби занурюють в нього або просто обвалюють у попілу, потім відразу висаджують.

Один з головних ворогів картоплі – дротянка. Личинки жука-щелкуна хоч і маленькі за розміром – не більше 2-3 см, але здатні завдати великої шкоди городу, знищити весь урожай. Боротьбу з ними потрібно починати відразу, як тільки будуть виявлені сліди його перебування в грунті.

Дротянка любить кислі грунти, вологість. Про те, що грунт закислений, можуть свідчити рослини-індикатори – м’ята, хвощ польовий, подорожник, кінський щавель, пирій. Попіл допомагає змінити кислотність грунту, але саме з цієї причини його не можна використовувати там, де грунт лужний.

Позбутися шкідника складно: на великому полі при перекопуванні вручну його не збереш, хоча цей спосіб допомагає знищити личинки, застосування хімічних засобів може нашкодити рослинам.

Використання попелу при посадці картоплі є ефективним способом знищити личинки жуків-коваликів до того, як вони почнуть харчуватися рослинами. При внесенні попелу в грунт навесні в кожну лунку змінюється кислотність ґрунту, що зовсім не подобається дрібним шкідливим черв’ячків. Всього одна жменя, додана на кожній бульбі при посадці, позбавить вас від розладів з приводу втраченого врожаю.