Категорії
Сад та город

Прості способи від цибульної мухи та хвороб цибулі: цибулини виростають з кулак і не гниють

Цибуля-сівок перед посадкою в грунт обов’язково потребує обробки. Якщо цього не зробити, то частину врожаю городник просто втратить. Необроблена цибуля часто уражається мухою цибулі, хворіє і згодом гниє.

Є безліч рецептів обробки: хтось замочує сівок у марганцівці, хтось у солі. Використовують такі аптечні препарати, як аміак.

Обробка цибулі сівка

Є найоптимальніший варіант. Цей метод пройшов перевірку на практиці, і ось уже не один рік городники отримують багатий урожай здорової цибулі, яка чудово лежить усю зиму. Обробка розчином залізного купоросу та дьогтю.

Перший засіб не тільки надійно захищає посадки від хвороб, але й насичує цибулинки корисними мікроелементами, а саме залізом. Цей компонент запобігає пожовтінню пір’я та допомагає краще засвоюватися азоту з ґрунту.

Дьоготь, як і купорос, має дезінфікуючі властивості. Крім того, це засіб номер один для відлякування мухи цибулі від наших посадок.

Перш ніж обробляти цибулю-сівок, її потрібно обов’язково перебрати. Гниючі, пошкоджені, пророщені та сухі екземпляри одразу викидаємо під час сортування.

Після того, як цибуля-сівок пройшла відбір, приступаємо до приготування розчину. Готуємо робочий засіб у будь-якій неметалевій ємності, щоб наш активний компонент не вступив у небажану реакцію з металом.

Мідний купорос

Готується розчин із розрахунку 2 великі ложки без гірки на літр злегка теплої води. Такої кількості вистачить для обробки 1 кг сівба.

Заливаємо посадковий матеріал та залишаємо на пару годин. Під час замочування цибулю бажано кілька разів перемішати в розчині.

Після посадкового матеріалу обов’язково потрібно промити простою водою. Цибулинки трохи потемніють, що вважається цілком нормально. Специфічне забарвлення їм надає купорос.

Після цього приступаємо до другого етапу обробки. Для цього нам знадобиться пара столових ложок рідкого господарського мила або засоби для миття посуду та неповна велика ложка дьогтю з аптеки. Компоненти ретельно змішуємо та розчиняємо у літрі води кімнатної температури.

Заливаємо робочим розчином нашу цибулю і ще раз замочуємо на пару годин. Промивати цибулю після такої обробки немає потреби, і навіть навпаки протипоказано.

Після того, як наш посадковий матеріал підсохне, можна розпочинати власне посадку. Така обробка допомагає отримати дружні сходи цибулі, яка добре росте, нічим не хворіє і не уражається шкідниками.

Поділіться в коментарях, хто пробував такий метод обробки і чи залишилися ви задоволені результатом? Розкажіть, які використовуєте свої способи боротьби зі шкідниками та хворобами цибулі.