Категорії
Сад та город

Два рецепти простих розчинів, які захистять вашу морку від шкідників

Кожному городникові хочеться виростити урожай смачної, солодкої моркви. Отримати урожай, зберегти коренеплід від впливу шкідників і хвороб – не просте завдання.

Виконавши проріджування моркви, необхідно провести полив із застосуванням спеціальних розчинів. Всього 2 поливи врятують моркву від шкідників і хвороб.

Розчин №1:

  • вода – 10 л;
  • марганцівка – 2 г;
  • борна кислота – 2 г.

Обсяг даного розчину розрахований на полив 3 м². Процедуру поливу таким розчином повторити через 3 тижні при збереженні холодної та сирої погоди.

Дана міра профілактики здатна вберегти морквау від всіляких різновидів загнивання, викликаних поширенням грибкових збудників.

Частим випробуванням для врожаю морквяних коренеплодів стає морквяна муха. Місцем проживання личинок цього шкідника стає коренеплід, що дозволяє їм харчуватися за рахунок його тканин. Завдяки поливу спеціальним розчином можна уникнути появи личинок морквяної мухи.

Розчин №2:

  • вода – 10 л;
  • нашатирний спирт – 2 ст.л.

При використанні даного розчину важливо пам’ятати про запобіжні заходи (індивідуальні маски), щоб шкідливі пари не потрапили на слизові дихальних шляхів під час вдиху.