Категорії
Квітникарство

Дві підгодівлі, щоб клематиси пишно цвіли все літо

Багато цінують клематиси за їх прекрасний вид, довге цвітіння, в деякому роді невибагливість, тому що вони не вимагають до себе стільки уваги, як наприклад троянди.

Отже, щоб клематиси цвіли «як божевільні», потрібно в квітні, як зійде сніг і земля злегка прогріється, внести першу підгодівлю. Для її приготування беруть 200 г доломітового борошна і 10 л води. Все змішують і отриманим розчином поливають клематиси під корінь.

Доломітове борошно – прекрасний розкислювач, а клематиси, як знають багато квітникарів, не хочуть рости в кислому ґрунті.

Другу підгодівлю вносять в той момент, коли клематис зав’яже бутони. В якості добрива готують особливий склад. Потрібно взяти 1,5 л настойки з бананової шкірки.

Щоб її зробити, беруть шкурки від трьох бананів, ріжуть на шматочки, кладуть їх у 3-літрову банку і до верху заливають водою кімнатної температури. Залишають настоюватися на 2 дня. Потім зціджують і розбавляють водою 1:1.

Відмірюють 1,5 л настойки з бананової шкірки, додають в неї ще 5 л води і 0,5 ст. ложки суперфосфату. Отриманий склад виливають під коріння клематисів.

Все, більше ніяких підгодівель клематисам за літо не потрібно. Залишиться лише поливати їх у міру необхідності і рихлити пристовбурні кола від бур’янів.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.