Категорії
Квітникарство

Ефектитна підгодівля півоній навесні для пишного цвітіння

Перший догляд за півоніями починають проводити в квітні. Намагаюся не запізнитися навесні з підгодівлею, щоб паростки були вище 10 см.

Нічого складного за доглядом цієї квіткової культури немає. Що потрібно зробити в квітні-травні?

Що зробити з півоніями навесні

Видалення торішніх рослинних залишків

Найперший крок – це прибирання торішніх рослинних залишків (краще це робити восени), видалення сухих листочків від дерев.

Розпушування і видалення бур’янів

Наступний етап – прибирання навколо куща бур’янів, якщо вони є, і акуратне розпушування поверхні землі, що забезпечить хороший доступ до коріння повітря.

Підживлення

Для внесення добрив потрібно вирити навколо куща невелику канавку. Кореневище півонії складається з товстих коренів, які накопичують поживні елементи, і тоненьких всмоктуючих корінців. Воно розповзається навколо куща під землею.

У підготовлену канавку можна насипати органіку у вигляді компосту (приблизно десятилітрове відро на кущ) або перегною (піввідра на кущ), а також насипати її навколо куща півонії, що послужить мульчею (довше збережеться волога). Якщо є в наявності попіл, то можна її насипати навколо куща трохи.

Після внесення органіки під півонії можна внести азотні добрива, щоб наростити зелену масу навесні. Міцні і потужні стебла дадуть до літа пишні квітконоси.

В якості азотного добрива можна використовувати аміачну селітру. Її потрібно в кількості 20-30 грам на 10 л теплої води в залежності від віку півоній. Вона ефективна і в прохолодній, і теплою грунті.

Розвести аміачну селітру потрібно в невеликій кількості води, а потім необхідно вилити в відро (основний обсяг). Далі слід розмішати настій і полити в підготовлену канавку (рідина по сторонам не проллється).

Також підійде настій коров’яку, який розводять з водою в співвідношенні 1 до 10. Для цього готують маточний розчин. Ємність необхідно наповнити наполовину гноєм, а потім потрібно налити туди води, розмішати і почекати кілька годин. Матковий розчин готовий.

Друга підгодівля передбачена при закладці бутонів. В цей час вносять комплексні добрива з більшою часткою вмісту фосфору і калію, а також застосовують борну кислоту для пишного цвітіння півоній. Буде потрібно 5 грам речовини на 1 л гарячої води. Потім потрібно довести об’єм рідини до 10 л звичайної води. Цим розчином необхідно обприскати рослини по листю.

Завдяки дбайливому догляду за півоніями квіти порадують вас пишним цвітінням.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.