Ефективне добриво зі шкірки цитрусових для пишного цвітіння квітів

Добриво зі шкірки апельсинів та мандаринів – це чудовий саморобний варіант підгодівлі для більшості наших кімнатних квітів.

Для приготування не використовується окріп, тому в шкірці зберігаються всі макро-і мікроелементи зі шкірки. А це різні вітаміни, сірка, магній, кальцій, пристойна кількість азоту, який так потрібен рослинам, що прокидаються в цю пору. 

Особливо таке саморобне підживлення припадає до душі орхідеям. Вони не змушують на себе чекати, на очах стають бадьорими і випускають нові квітконоси. 

Перший варіант – використовуємо свіжі кірки 

Помили мандарини-апельсини, з’їли що треба, а свіжу та соковиту шкірку подрібнюємо – звичайним ножем. Подрібнення дозволить воді витягнути найбільшу кількість корисних речовин. Норма для добрива така: на 2 літри води беремо шкірку 1 апельсина або 2 мандаринів.

Подрібнені шкірки кладемо в скляну банку і заливаємо водою (норму дивись вище). Якщо взяти талу снігову воду, витяжка вийде ще кориснішою. Добу або трохи більше кірки наполягаємо при звичайній кімнатній температурі. 

Назавтра отримуємо витяжку приємного жовтуватого кольору, що смачно пахне.  Проціджуємо та нею удобрюємо наших кімнатних зелених вихованців – просто робимо звичайний полив. 

Другий варіант – сушимо 

Якщо ж шкірки накопичується дуже багато і її шкода викидати – висушіть в духовці або на батареї, подрібніть блендером і зберігайте запашний порошок у скляній скляній банці. 

2 столові ложки порошку заливаємо 2 літрами води, так само наполягаємо на добу і використовуємо за призначенням. 

До речі, цим порошком, що є природним інсектицидом, можна посипати грядки. Це прожене насамперед мурах. А також стане перешкодою для вторгнення у ваші городні володіння котів.