Категорії
Поради

Ефективний і дешевий засіб, який відмінно відмиває вікна і не залишеє розводів

У магазинах побутової хімії сьогодні присутній широкий вибір засобів для миття скла. Виробники переконують, що після протирання на скляній поверхні не залишається розводів води.

Однак насправді досить складно відшукати такий засіб, якмй б повністю влаштовував. Причому не має значення, скільки він коштує, як дешеві, так і дорогі варіанти, не завжди справляються з поставленими завданнями.

Але, крім спеціальних рідин для скла, можна скористатися і іншими засобами. Відмити вікна, дзеркала або скляні поверхні набагато простіше, ніж здавалося б на перший погляд. І для цього знадобиться йод, який однозначно є у кожної господині в аптечці.

Такий засіб є дуже ефективним і перевірено вже не однією людиною. Плюс до всього іншого, його також можна віднести до економних.

Після протирання вікон йодом, на вікнах не залишається розводів води і набагато менше сідає пил.

Як приготувати диво-розчин для миття вікон?

Необхідно налити один літр води в підходящу ємність. Варто розуміти, що після додавання йоду ємність злегка забарвиться. Тому потрібно брати непотрібний посуд, щоб не зіпсувати.

На один літр теплої води додається 5-6 крапель йоду. Це приблизне дозування на 1 л води. В результаті вода забарвлюється і стає світло-оранжевого кольору.

Для миття скла найкраще підійде ганчірка із не ворсистої тканини. Відмінний варіант куплені в магазині серветки.

Отже, приготований засіб наноситься на вікна за допомогою розпилювача і протирається серветкою або підходящим дрантям. На завершення залишається лише натерти вікна папером.

Просто чудово для таких цілей використовувати паперові рушники. Ними працювати зручніше, так як вони м’якше. Якщо їх немає під рукою, можна замінити їх звичайним туалетним папером.

Процедура проводиться з двох сторін вікон, з внутрішньої і з зовнішньої. У підсумку виходять прозорі вікна без розводів. Йодовий розчин обходиться недорого і чудово відмиває скло. Аналогічним способом реально відмити в будинку всі скляні і дзеркальні поверхні.