Категорії
Сад та город

Ефективний інгредієнт, який потрібно додати при посадці часнику і цибулі

У цій статті поділимося з вами деякими хитрощами вирощування гароно врожаю цибулі і часнику на ваших грядках.

Для отримання рясного врожаю треба знати нюанси підгодівлі і вирощування культури. Правильно підготовлена ​​розсада гарантовано принесе хороший урожай власнику.

Як підвищити врожайність?

Навіть початківець фермер знає, що хороший урожай починається з родючої землі. Для правильного росту і розвитку розсади часнику і цибулі необхідний удобрений грунт. Рослина починається з кореня. Значить необхідно полегшити укорінення розсади, не перенасичуючи землю водою.

На 1 м² доводиться відро перегною з додаванням мінеральних добрив. Не зайвим буде суперфосфат і, звичайно ж, калій. Завершальною підготовкою грунту буде додавання деревного попілу або тирси. Обов’язкова вимога для підготовки – прокопування всієї території на глибину, рівну одному багнету лопати (30 см).

Зараз доступні величезні кількості різних хімічних добавок на основі перліту. Вони розраховані не тільки на захист цибулин від різних захворювань, але і забезпечують рослину поживними мікроелементами. Краще використовувати препарати з пролонгованою дією. Це дозволить рослині довше знаходиться під захистом, при цьому легше переносити негоду.

Навесні така розсада має стійкий імунітет.

Для тих, хто категорично проти хімії, рекомендується удобрювати грунт звичайним перегноєм. Секретний інгредієнт при посадці часнику і цибулі в перегної, що містить фосфор і калій. Ці культури особливо потребують цих мікроелементів. У підготовлену і заздалегідь прорихленную землю додається цибульний сік. Він знизить ризик захворювань у розсади і допоможе прогнати хвороботворні мікроорганізми.

Ті фермери, які використовують хімічні добрива, рекомендують використовувати Фітоспорін або його аналоги. Він розаводиться у воді (вказано в інструкції) і заливається агроперліту. Цей склад відмінно захищає від шкідливої ​​мікрофлори. Додається в лунку по 1 ч. Л.

Цибулі і часнику необхідний правильний сусід. Ним є звичайна морква, так як вона відлякує цибульну муху, яка не гребує і часником.

Підготовка цибулі та часнику

Ці культури не люблять спеку. За 2-3 тижні до посадки їх рекомендується тримати при температурі до + 5ºC. Замочування триває близько пів години.

Обробляти можна звичайним марганцем. Сірникову головку на таз води. Або придбати в сільськогосподарському магазині Вітарос.

Добрива. Цибулю і часник не люблять глинистий або кислий грунт. Якщо така проблема є, варто додати торф і пісок під час перекопування. Доломітове борошно знизить кислотність.

Обов’язковим правилом для успішного врожаю є мульчування грядки. За літо вона частково витратиться. Іншу частину необхідно перекопати з грунтом. Цей метод допоможе підняти врожайність за рахунок родючості землі.

Зверніть увагу!

Якщо використовувати занадто багато азотовмісних добрив, то цибулини матимуть маленький розмір при великому пері.

Для весняного підживлення необхідна сечовина. Це азотовмісне добриво, яке розчиняється у воді. На відро води використовують 1 ст. л. Поливати грунт тільки після розпушування.

Другу підгодівлю проводять через 2 тижні, а третю – під час формування головок. Ідеально підійде суперфосфат.

Можна також використовувати добриво на основі курячих фекалій.

Для цього потрібно:

  • ємність 50 л;
  • 1/3 цієї ємності засипається сухим послідом;
  • заливається водою;
  • необхідно 3 рази перемішати.

Таким складом добре удобрювати грядки, коли висота стрілок досягне 16 см.

Час підживлення. Городники стверджують, що цибулю і часник краще недогодувати. Орієнтуючись на це правило, слід підгодівлю здійснювати двічі:

— перший раз підгодовується цибулю, коли довжина пера становить 11 см;

— перше підживлення часнику проводиться через 10 днів;

— другий підживлення здійснюється через 2, максимум 3 тижні в обох випадках.

Зверніть увагу!

Після використання органічних добрив підгодівля препаратами не рекомендується. Великий ризик перегодовування.

Це все секрети для отримання хорошого врожаю цибулі і часнику. Секретний інгредієнт – правильна підгодівля.

Всім гарних урожаїв!