Категорії
Сад та город

Готуємо натуральний розчин для підвищення врожайності цибулі

Перед посадкою потрібно замочувати цибулини в соді як восени, так і навесні. Цей процес збільшує врожайність і запобігає утворенню стрілок у міру росту рослини. Такий ефективний метод заснований на тому, що сода має дезінфікуючі властивості, а приготований розчин має високу температуру.

Підготовка до процедури

Цибуля повинна бути сухою, без гнилі і темних плям. Знімаємо верхнє сухе лушпиння і обрізаємо кінчик цибулини. Готуємо розчин з соди: на 10 літрів гарячої води 1 ложка харчової соди.

Підготовлений до посадки цибульний матеріал дуже корисний для врожаю, тому що:

  • Відбувається дезінфекція цибулин;
  • У великих кількостях росте високоякісний урожай;
  • Доглядати за вирощуванням цибулі стане простіше;
  • Садівники активно вирощують зелень без стрілок протягом усього літа.

Як обробляти цибулини

Після відбору цибулин для посіву потрібно замочити у відрі з гарячим розчином на 30 хвилин. Відро потрібно закрити кришкою і обернути теплою ковдрою, щоб вода не остигала.

Після замочування, цибулини потрібно просушити протягом 30 хвилин і можна висаджувати в грунт.

При підвищеній кислотності грунту, можна також обробити землю харчовою содою. Для цього потрібно підготувати содовий розчин в пропорції сто грамів соди на літр води. Грядку потрібно полити, розпушити і приступити до посадки цибулі.

Рекомендуємо проводити обробку дорослих рослин влітку в таких самих пропорціях, як і при замочуванні сівка. Обприскувати рослини потрібно за допомогою розпилювача вранці або ввечері, коли сонце вже сіло, а також в похмуру погоду.

Досить обприскувати один раз в два тижні. Такий розчин ефективний в боротьбі з попелицею і борошнистою росою.

Замочування насичує цибулини корисними мінералами. Після такої обробки, навіть при поганому грунті і недостатній вологості, патогенні мікроби гинуть, сходи розростаються, а зелена цибуля має найбільш виражений смак.