Категорії
Квітникарство

Грамотний весняний догляд за півоніями, щоб насолоджуватися цвітінням

Півонії дуже красиві квіти, щоб мати можливість насолодитися цвітінням цих рослин, ми хочемо розповісти, як підготувати кущі півоній до вегетативного періоду з настанням весни.

Що слід врахувати?

Коли на вулиці починають частішати теплі деньки, необхідно перевірити кущі півоній, які ви вкривали на зиму, щоб уберегти їх від вимерзання. І так:

Знімати укриття потрібно тільки тоді, коли на вулиці стабілізувалася тепла погода, тобто не передбачаються морозні дні.

Після розкриття, молоді пагони кущів півоній бажано прикрити від сонячних променів. Можна взяти відерця без дна. Такий запобіжний захід дозволить уберегти молоді пагони від опіків від весняних променів сонця.

Через 3-4 дні після зняття укриття, неодмінно потрібно полити кущі попередньо збити землю навколо рослини, щоб земля була трошки волога. Але це в тому випадку, якщо не було дощів або був відсутній сніговий покрив взимку.

Дуже важливо при поливі намагатися не потрапляти водою на молоді пагони, щоб через краплі сонячні промені не залишили опіки на рослинах.

Після обов’язково потрібно зробити підгодівлю кущів півоній азотовмісними добривами. Для цього чудово підійде настій з курячого посліду. Хоча можна зробити підгодівлю з коров’ячого гною.

Щоб створити добриво, беремо 1 кілограм пташиного посліду і додаємо його в відро з 10 літрами води. Настоюємо розчин 3-4 дня. Після неодмінно потрібно розбавити отриманий розчин водою 1:3.

Полив потрібно здійснювати під корінь. Другу підгодівлю потрібно буде провести тільки, коли на рослині почнуть утворюватися бутони. Тоді необхідно вносити добриво з вмістом калію і магнію.

Додатково можна провести мульчування, щоб знизити процес випаровування вологи навколо кущів, а також вказаний метод запобігає ріст бур’янів. Для мульчування можна використовувати деревну тирсу. Якщо такого деревного матеріалу немає, то можна взяти торф або компост.

Але компост повинен бути добре перепрілим, інакше рослина може загинути через високу концентрацію речовин, що виділяються в процесі гниття використовуваного матеріалу.

На завершення хочемо сказати, що в якості підгодівлі можна використовувати і настій з деревного попелу. Робимо його так. Беремо 1 кг. попелу і додаємо його на 8-літрове відро з водою. Настій потрібно підтримати 3-4 дня, а після поливати кущі півоній під корінь.