Категорії
Сад та город

Як боротись із дротяником на городі

Найголовніший і найпоширеніший ворог на городі – дротяник. Улюблене місце на городі – грядки з картоплею. Так як він любить харчуватися коренеплодами та наземними частинами овочевих культур.

Драцяник це личинка Жука-луску. Найцікавіше те, що він спочатку росте протягом 3 років, і лише на 4 рік стає вже дорослою особиною.

Вони діють хитро, спочатку виїдають всю м’якоть із бульб і це послаблює стебло і воно падає. Далі рослина гине.

Він дуже живучий, бо в морози йде глибоко під землю, а в травні відкладає яйцеклітини.

Як перевірити, чи є на ділянці дротяник?

Закопайте кілька картоплин у землю, через тиждень викопайте та перевірте. Якщо є ходи, то земля населена шкідниками.

Вони дуже люблять ділянки після картоплі або з великою кількістю бур’янів (трави). При прополюванні прибирайте траву, якщо ви її залишите, то створите новий будинок для дротяників.

Перше чого бояться дротяники – Чистотіл.

Необхідно його подрібнити та розподілити по ділянці. Далі перекопати, бажано це зробити під осінь.

Після посадки картоплі бажано на це місце посадити – гірчицю. Біла і жовта гірчиця – це сидерати, що швидко ростуть, їх наявність лякає жуків і вони йдуть з ділянки.

Другий спосіб – створення приманки

У банку 0,5 л. поміщаємо картоплю і моркву (можна нарізати шматочками) і закопати по шийку. Через 3-4 дні викопуємо пастку та знищуємо.

Дротяника дуже складно вивести з ділянки.

Ще один спосіб може бути вапно і зола, вони добре допомагають проти кислотності ґрунту. Розподіліть рівномірно по поверхні ґрунту та перекопайте.

Діючим спосіб є “перекопування”. Так як шкідник дуже любить ховатися глибше в землю, перекопування сприятиме знаходженню дротяника на поверхні. Що призведе до замерзання чи їх знайдуть птахи. Часто гине в такий спосіб 80-90% шкідників.

І останнім спосіб про який я хочу розповісти – це лушпиння цибулі. Кладемо її прямо в лунку разом з картоплею під час посадки.

Позбавляється таких шкідників необхідно дуже швидко і нещадно! Інакше ваш урожай може постраждати за лічені дні.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.