Категорії
Сад та город

Як і коли потрібно висаджувати солодкий перець

Солодкий або болгарський перець – ніжна, тепла сезонна культура. Всі різновиди перцю добре протистоять більшості садовим шкідників. Вони можуть запропонувати на будь-який смак: гострий, солодкий або гарячий; різноманітність кольорів, форм і розмірів.

Коли садити перець?

Починайте висаджувати насіння в приміщенні за 8-10 тижнів до закінчення останніх заморозків.

Для болгарського перцю потрібно досить тривалий вегетаційний період (від 60 до 90 днів), тому краще починати його в приміщенні.

Вибір і підготовка майданчика під висаджування перцю

Щоб отримати найбільший і корисний плід, перець необхідно забезпечити сонячним світлом тому вибирайте місце яке не буде затінене деревами або іншими садовими рослинами.

Грунт повинен бути добре дренованим і багатий органічними речовинами. 

Консистенція ґрунту – десь між піщаним і суглинистим. 

рH грунту повинен бути ближче до кислої – в ідеалі від 5,5 до 6,5.

За тиждень до пересадки перцю в грунт, внесіть добриво або компост в грунт вашої ділянки.

Намагайтеся не садити перець в місцях, де ви недавно вирощували інших членів родини пасльонових, таких як помідори, картопля або баклажани, так як це може привести до захворювання перцю.

Як садити перець?

Рекомендується починати вирощувати з розсади.

Для проростання насіння температура грунту повинна бути не менше 20 °С, тому зберігайте їх в теплому місці для досягнення найкращих і найшвидших результатів.

Насіння рослин повинні бути заглиблені приблизно на 2-3 см.

Пересадка саджанців в грунт

Почніть гартувати рослини приблизно за 10 днів до пересадки на відкрите повітря.

Як тільки температура вночі сягне як мінімум 16 ° C, розсадіть саджанці у відкритий грунт, на відстані від 40 до 50 см.

Висаджуйте саджанці на ту ж глибину на якій вони були при пророщуванні, в іншому випадку стебла можуть стати підданими гниття.

Температура грунту повинна становити не менше 18 ° С (оскільки перці не виживуть при пересадці при більш низьких температурах). Для прогрівання грунту перед посадкою саджанців можна скористатися чорною плівкою.

Як вирощувати перець?

Грунт повинен бути добре дренованим, але обов’язково підтримуйте достатню кількість вологи за допомогою мульчі або пластикового покриття.

Поливайте від одного до двох разів на тиждень, але пам’ятайте, що перець дуже чутливий до тепла. Якщо ви живете в жаркому кліматі, полив може знадобитися кожен день.

Ретельно робіть прополку навколо рослин, намагаючись не пошкодити коріння.

При необхідності підтримуйте рослини клітинами або кілочками, щоб запобігти вигин при зростанні рослини. Можна використовувати наявні в продажу конусоподібні дротові томатні сітки. Вони не завжди ідеальні для вирощування помідорів, зате відмінно підходять для перцю.