Категорії
Дім

Як максимально збільшити тепловіддачу батарей у вашому будинку

З приходом холодів насущним стає питання про утеплення будинку. Робота системи опалення грає в цьому процесі найважливішу роль. Безумовно, потрібно і вікна проклеїти і закрити всі щілини в будинку, щоб не продувало. Однак без гарного опалення нікуди.

У цій статті редакція розповімо, як поліпшити роботу систем опалення. Ми поговоримо про те, як зробити так, щоб радіатори в будинку гріли максимально. Якщо використовувати їх для опалення в будинку, то робити це з максимальним ККД.

Робота системи опалення

Є кілька простих, але дуже ефективних способів, які помітно збільшують тепловіддачу радіаторів. До того ж вони не дуже затратні, що є відмінним плюсом для кожного.

Циркуляція повітря

Основна проблема низької тепловіддачі – це щільні штори, які ховають «некрасиві» батареї. Через це порушується циркуляція повітря (конвекція). Потік повітря недостатньо викидається в приміщення. Виходить так, що радіатор більше гріє самого себе, а не навколишній простір.

Також велику роль відіграє велика глибина підвіконня або ніша, в яку намагаються заховати радіатор. Тут уже кожен вибирає для себе. Або приховувати «страшний» радіатор від очей, або якісно опалювати свою квартиру. Ми радимо знайти якийсь баланс, спробувати більш легкі штори або оформити візуально вікно так, щоб повітря вільно виходило з радіатора.

Відступи радіатора

В інструкції до радіаторів і інших приладів для опалення завжди вказують необхідні відступи. Не варто ігнорувати ці вказівки, вони грають важливу роль при установці. До того ж найголовнішим параметром є глибина установки батареї. Саме завдяки цьому радіатор використовує свої можливості по максимуму.

Відступ від стіни до задньої стінки радіатора повинен бути не менше ніж 50 мм. Те ж саме стосується відстані від підлоги – 5 см як мінімум. Безумовно, потрібно дивитися в інструкцію і уважно стежити за відстанями під час установки. У разі, коли підвіконня виступає за батарею, для кожного сантиметра виступу відстань до підвіконня має бути збільшено на 2,5 см. У такому випадку підвіконня не буде заважати правильній циркуляції теплого повітря.

Віддштовхуючі екрани

Для утеплення будинку також можна використовувати фольговані екрани. Вони відмінно підвищують ККД системи опалення. Така конструкція схожа на бар’єр між радіатором і стіною, яка в такому випадку не забирає корисне тепло на себе. Крім того, використання такого екрану підвищує температурний режим на 2-3 градуси тепла. А енергія, витрачена на обігрів, знижується в середньому приблизно на 5%.

Цей спосіб найчастіше використовують на практиці. Майже у кожного третього є такі фольговані екрани для радіатора. Ніхто ще жодного разу не пошкодував про це корисне придбання.

Чистота радіатора

Відомий факт: ККД пильного радіатора знижується на 7-10%. Скупчення бруду і пилу дуже негативно позначаються на тепловіддачі. Як би банально це не звучало, варто просто ретельно очищати радіатор від пилу, і тоді він буде краще гріти. Крім того, якщо стежити за чистотою приладу, то і прослужить він довше.

Зміна обв’язки радіатора

Обв’язка може бути діагональною, бічною або нижньою. Максимальне переміщення тепла забезпечує тільки варіант з діагональною підв’язкою. В такому випадку повітря без перешкод вільно проходить по всім секціях радіатора. Також цей спосіб передбачає повну відсутність зон, в яких накопичується забруднення. На сьогодні діагональна обмотка – найефективніший спосіб обв’язки радіатора.

Ці способи значно підвищують якість тепловіддачі. Робота системи опалення в такому випадку поліпшується на десятки відсотків. Також радимо використовувати поради в комплексі, для максимальної ефективності. Між іншим, якщо після проведення цієї профілактики радіатори все одно погано гріють, варто зробити промивання системи та фільтрів. Сподіваємося, ця інформація була корисною для Вас – утеплюйте, адже зима близько!

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.