Категорії
Сад та город

Як отримати величезні ягідки смородини

Смородина дуже любить різні добрива. І по ній дуже добре видно, як вона на ці добрива відгукується. Кущі стають потужнішими, а ягоди все більшими і більшими.

Отримати величезні ягідки смородини не складно. Це залежить від не тільки від сорту, а й від добрива. Найпершими на ділянці навесні прокидаються кущики смородини. Так улаштована ця культура, так закладено природою.

Також смородина на відміну багатьох інших культура здатна засвоювати різні підживлення навіть за відносно низьких температурах. Раніше пробудження може зіграти з кущами злий жарт. Буває, що на всіх рослинах бруньки тільки збираються набухати, а на смородині вже чи не розпустилися листочки. І тут можуть вдарити нічні морози. Це буде погано і згубно для смородини.

Коли підкормлювати?

Коли ж варто внести під смородину перше підживлення? Це можна зробити відразу після того, як навколо кущиків розтанув сніг. Грунт вологий, добриво почне працювати. Також у цей час можна обрізати кущі, якщо Ви цього не робили восени. У цей час найкраще спочатку внести N добрива. Можна використовувати комплекси, наприклад, нітроамофоску (по 2 ст. л. під кущ). Або скористатися чистою сечовиною (по 1 ст. л.). Дивіться, щоб гранули лежали рівномірно, а не однією грудкою.

Натуральне підживлення

Також одразу можна внести й інше добриво, про яке вже окремо розповідалося. Це картопляні очищення, які смородина дуже любить (очищення від 4-5 картоплин під 1 кущ). Від цього ягода стає значно більшою. Їх потрібно закласти в ґрунт. Багато хто писав, що у них виростає картопля. Очищення потрібно внести зараз, поки картопля ще фізично не може прорости. Вона повільно перегниватиме, живлячи кущі.

Два такі ранні і потрібні підживлення допоможуть кущикам чудово рости і дати відмінний урожай великих ягідок. Якщо ще й сорт сам по собі великий, то успіх точно неминучий. І, звичайно, по ходу сезону теж потрібні будуть підживлення.