Категорії
Сад та город

Як посіяти розсаду огірків в пластикові стаканчики

Огірки є улюбленими овочами багатьох садівників і городників, тому зустріти їх можна практично на будь-якій присадибній ділянці. І способів вирощування огіркової розсади існує безліч. Однак в більшості випадків дачники воліють робити початковий посів в харчових пластикових стаканчиках.

Тому сьогодні ми і поговоримо про те, як правильно посадити огірки в пластикові стакани і висадити їх потім на садову грядку.

Як виростити огіркову розсаду в пластиковому стакані

Перед посадкою потрібно перерахувати насіння і замочити їх на добу в холодній (кип’яченій) воді. Можна також використовувати тут і спеціальні живильні засоби ( «Епін», «Циркон» і т.п.), Які значно збільшують відсоток схожості розсади. Для цього потрібно взяти одну-дві маленькі тарілочки і покласти на їх дно шматочок марлі. Після чого необхідно висипати на марлю все насіння і так залити їх живильним розчином, щоб він повністю закрив майбутню розсаду.

Поки насіння готуються в рідині, потрібно купити до них в два рази більше харчових пластикових склянок. Після чого у половини придбаних склянок слід відрізати дно.

Далі треба розрізати поліетиленові пакети на невеликі квадратики і зробити в кожному з них кілька наскрізних дірочок. А потім в цілий стакан вставити продірявлений поліетиленовий квадратик. Зробити це краще таким чином, щоб краї поліетилену виходили трохи за краї тари. Після чого в цілий стакан вставляється його обрізаний побратим.

В кінцевому результаті повинна вийти наступна конструкція: в цілі склянці знаходиться поліетиленовий квадратик-решето, в якому знаходиться стакан без дна. Далі необхідно заповнити (приблизно на третину) таке «склянки спорудження» родючою землею. І вже після цього посіяти в нього приготоване в розчині насіння.

Потім розсаду поливають і чекають появи сходів. У міру їх зростання потрібно акуратно додавати в склянку землю. Це необхідно для того, щоб огірковий паросток не витягнувся, а добре укорінився в грунті.

Як висадити огірки в пластиковому стакані на грядку

Коли підійде час висаджувати підрослі сходи на грядку, то просто обережно витягніть з цілої склянки (за краю поліетиленового квадратика) стакан без дна.

Після чого зніміть поліетилен і висаджуйте обрізаний стакан (разом з паростком) в приготовані лунки.

Поливати таку конструкцію вельми зручно, адже вода при цьому практично не розтікається по грядках.

Обрізана пластикова тара зовсім не заважає розвитку огіркових втеч, і коріння в ній зростають (вниз) спокійно і вільно.

На завершення слід зазначити, що подібним способом можна вирощувати не тільки огіркову, але також кабачкову, томатну, гарбузову і кукурудзяну розсаду.