Категорії
Сад та город

Як правильно доглядати за огірками в теплиці, щоб отримати відмінний урожай

При правильному догляді, в теплиці в першу чергу на дорослій рослині видаляють жовте листя і відплодоносивші пагони. Здорове зелене листя не чіпають – вони годують кожен наливаючий під ними плід.

Треба звернути увагу на те, що – холодна вода провокує кореневі гнилі. Тому поливають огірки 25-градусної водою в другій половині дня. У спеку – щодня, при помірній температурі – 2-3 рази на тиждень. Огірок любить дощування по листю. Листя при цьому повинні бути чисті, без ознак захворювань.

Раз в тиждень з поливом суміщають рідкі підгодівлі. Використовують комплексні добрива – Кемиру, нітроамофоску, растворин. Кожній рослині потрібео від 0,5 до 3 л розчину в залежності від віку.

Якщо надовго встановилася похмура і холодна погода, якщо огірки захворіли-таки кореневими гнилями, їх обприскують сечовиною, Кеміра люкс (20 г на 10 л води), намагаючись потрапляти на нижню частину листя. Тут знаходяться продихи, через які і проходять поживні речовини. Саме такі некореневі підгодівлі – швидка допомога для ослаблених і хворих рослин, чиє коріння не можуть активно висмоктувати харчування з грунту. Проти кореневих гнилей 2 рази в місяць під кожну рослину ллють 0,5 л яскраво-рожевого розчину марганцівки.

Розпушують грунт під огірком обережно на глибину 2-3 см і тільки в перший місяць після посадки або сходів. Пізніше, щоб грунт дихав, роблять 2-3 проколи вилами навколо рослини і підсипають свіжу родючу землю.

Огірки гірчать, якщо дуже жарко або, навпаки, холодно, якщо вони пережили різкі перепади температури, якщо грунт сухий, якщо мінеральне живлення не збалансоване. Тобто будь-який стрес стимулює вироблення захисної речовини, яка і надає гіркоту зеленцю. Щоб цього не було, намагайтеся уберегти огірки від стресу.

Плоди у вигляді гачків або груш виходять, якщо рослинам не вистачає калію. Гострими донизу, товстими біля плодоніжки вони виростають при нестачі азоту. Хочете красивих форм, підгодуйте ліани азотними і калійними добривами.

Збирайте огірки не рідше, ніж через день, тоді стануть швидше наливатися підростаючі зав’язі. Якщо перерослі плоди довго залишаються на гілках, це різко знижує врожай.