Категорії
Сад та город

Як правильно фомувати огірки, щоб ворни гарно плодоносили

На першому етапі на нижній частині рослини в пазухах 3-5 листя виробляється «засліплення». Віддаляються всі зав’язі і втечі, які утворюються в пазухах цього листя. Це потрібно для того, щоб рослина направила всі сили для формування кореневої системи, яка змогла б надалі «прогодувати» всю рослину.

На наступному етапі в пазухах наступних 3-5 листя залишаємо зав’язі, бічні втечі видаляємо.

Далі відбувається все те ж саме, але окрім зав’язей дозволяємо відрости і бічним втечам, які після формування першого листка прищипуємо.

На наступному ярусі з 3-5 листя залишаємо на бічних втечах вже 2 аркуші, далі 3, ще вище 4.

Після досягнення верхівкою верхньої точки зростання, акуратно обертаємо 2 рази стебло рослини довкола троса, що несе, і опускаємо верхівку вниз і даємо небагато відрости стеблу. Десь в 1 метрі від поверхні грядки верхівку прищипуємо. Формування завершене.

Останніми роками виведено безліч гібридів огірків з букетною (пучковою) зав’яззю. Тобто в пазусі кожного листка утворюється декілька огірочків. Але щоб ця особливість виявилася повною мірою, потрібне інше формування. На початковому етапі формування як описаний вище. Але надалі формування ведемо строго в одне стебло, всі бічні втечі на головному стеблі видаляємо.

А якщо надати кожній рослині велику площу живлення (як мінімум 1,5-1,5 м), то можна скористатися наступним способом. Кожну бічну втечу підв’язуємо окремо і розводимо їх в різні боки. Потрібно стежити за тим, щоб верхні втечі не притіняли нижні, «засліпити» в цьому випадку слідує 6-7 нижніх пазух. Потрібно сформувати потужну кореневу систему, щоб прогодувати таке огіркове дерево.